Güvenlik 15 EYLÜL 2011 / 17:23

Scarlett Johansson da telefon kurbanı

Ünlü oyuncunun geçtiğimiz günlerde ortalığı kasıp kavuran çıplak görüntüleri cep telefonundan çalınmış. FBI şimdi haklayıcıların peşinde.Dünya mobil işletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını tartışıyor ve herkes şirketleri bilgi hırsızlığıyla suçluyor. Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir olay, ünlülerin hedef alındığı saldırıların artacağının bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

26 yaşındaki seksi oyuncu Scarlett Johansson FBI‘ı arayarak çıplak fotoğraflarının cep telefonundan nasıl ve kimler tarafından çalındığını bulmalarını istedi. FBI ise, en az 50 kadın Hollywood yıldızının fotoğraf ve videolarının peşindeki büyük bir telefon haklama çetesinin varlığından korkuyor. Jessica Alba, Vanessa Hudgens, Selena Gomez, Miley Cyrus ve Christina Aguilera da hedef gösterilen yıldızlar arasında.

Blogger’lar tarafından verilen bağlantıların hepsi Anonymous’u hedef gösterirken bugüne kadar birçok yıldızın aynı şekilde mağdur olduğu biliniyor. Hatta bu hırsızlıklar bazen skandallara da neden oluyor. Mila Kunis’in telefonundan çıkan fotoğraflar nedeniyle Justin Timberlake de oldukça zor günler geçirmişti.

(Ed: ‘Bence bilerek yapıyorlar‘ dediğinizi duyar gibiyiz. Hatta birçok vaka için biz de aynı şeyi düşünüyoruz ama diğer taraftan mobil cihazların popüler hale geldikçe kötü niyetli kişilerin hedefi olmaya başladığı da bir gerçek.)