Güvenlik 15 NİSAN 2009 / 12:40

SanDisk yeni ürünlerle çıtayı yükseltiyor

SanDisk ürün gamındaki yenilikleri duyurdu.

SanDisk ürün gamındaki yenilikleri duyurdu.


SanDisk gerçekleştiridiği basın toplantısıyla genel ürün gamını ve Türkiye pazarına sunmak üzere olduğu yeni ürünleri tanıttı. SanDisk Perakende Sektörü Ürün Eğitim Müdürü Devinder Sudare ve SanDisk Türkiye Bölge Satış Müdürü Yosi Rafael’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda SanDisk Mobile Ultra microSDHC ve Memory Stick Micro (M2) taşınabilir hafıza kartlarının yanı sıra SanDisk USB Flaş Sürücü Ailesi hakkında bilgi verildi. Ultra Backup USB Flaş Sürücüsü, U3 Akıllı Sürücü Teknolojisi, yeni kart okuyu ailesi ImageMate USB 2.0 ve SanDisk MobileMate Micro Reader ürünleri tanıtıldı. Ayrıca SanDisk Extreme III SDHC 30 MB/s Edition Yüksek Kapasiteli Hafıza Kartı’nın sağlamlığı farklı su ile test edildi. Devinder Sudera ve Yosi Rafael birlikte yaptıkları sunumda SanDisk markası ve ürünlere değindiler. Markanın kuruluşundan bu yana sunduğu ürünler hakkında bilgi aktaran  Sudera, ürteim sürecinin tümüyle kendileri tarafından Japonya’da gerçekleştirildiğini söyledi. Ürünlerin birleştirilme işlemi ise Çin’de gerçekleştiriliyor. SSD tarafındaki yeni gelişmelere dikkat çeken Yosi Rafael ise 2010 itibariyle SSD’nin yaygınlaşacağını kaydetti. SanDisk’in ABD’de MicroSD formatında yasal MP3 satışına başladığını aktaran Rafael, gelecek 3 yıl içinde SD’lerin CD’lerin yerini alacağını söyledi.


Yüksek kapasiteli çözümler


SanDisk Mobile Ultra microSDHC ve Memory Stick Micro (M2) taşınabilir hafıza kartlarına dikkat çeken Rafael, cep telefonunda yüksek kapasiteli depolama çözümü sunan öncü şirket olduklarını vurguladı. Rafael, gelecek dönemde kullanıcıların sahip oldukları tüm verileri telefonlarında toplayacaklarını kaydetti. SanDisk ImageMate USB 2.0 Okuyucu Ailesi, 32 MB/s okuma-yazma hızına sahip hepsi bir arada USB 2.0 ve 30 MB/s hıza sahip çok kartlı USB okuyucu ürünlerinden oluşuyor. SanDisk Extreme III SDHC 30 MB/s Edition Yüksek Kapasiteli Hafıza Kartı, 30 MB/s yazma ve okuma hızıyla çekilen karelerin hızlı görüntülenmesini sağlıyor. Kapasitesi 64 GB’ye  kadar çıkan SanDisk Ultra Bacup USB Flaş Sürücüsü ise ek bir yazılım ihtiyacı olmadan esnek yedekleme çözümü sunuyor. Çözüm Mayıs ayında Türkiye pazarında tüketiciyle buluşacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun