Güvenlik 12 MAYIS 2011 / 14:21

Sanayi casusluğunda sona mı gelindi?

Pronet, erişim güvenliği için Heathrow Havaalanı, Oxford Üniversitesi ve T-mobile gibi kurumların tercih ettiği Salto Erişim Kontrol Sistemleri’ni Türkiye’ye getirdi.Aynı anda yüzbinlerce kullanıcı ve kapıyı yönetme imkanı veren Salto çözümleri, büyük tesislerde kapı kilitlerinin kontrolünü ele alarak metal anahtar ve sıradan elektronik kilit kullanımını ortadan kaldırıyor. Böylece binlerce çalışanın her birisinin hangi kapıyı açıp açamayacağı kablosuz ağ üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu sayede her çalışanın hangi bölüme girebileceği, hatta hangi toplantı salonunu hangi saat aralığında kullanabileceği kolayca belirlenebiliyor.

Kurum içi güvenlik kontrol altında

Salto Erişim Kontrol Sistemleri, anahtar kartı, ağ bağlantılı kilitler, entegre erişim kontrol yazılımı, şifreleme cihazı ve çevrimiçi erişim kontrol cihazından (duvar okuyucularından) oluşuyor.

Büyük şirketlerin bir erisim kontrol sisteminden beklediği her şeyi içeren Salto Erişim Kontrol Sistemleri, sınırsız denetim izinden dinamik erişim profili değişikliklerine, takvim ve mesai kontrolünden davetsiz misafir alarmına, hatta otomatik kayıp anahtar kart iptaline sıradan elektronik kilitlerde bulunmayan çok sayıda ileri teknoloji özelliklerine sahip.

Erişim ayrıcalıkları anında belirleniyor

Salto’nun patentli ağ bağlantılı kilitlerinin şirketlere sağladığı en önemli fayda, erişim ayrıcalıklarındaki değişikliklerin uzaktan otomatik olarak yapılabilmesi. Eski sistemlerde tüm elektronik kilitlerin elle yeniden programlanmasının gerekmesi küçük sistemler için sorun olmasa da, 50 ve üzeri kilitli daha büyük sistemler için kurumları sıkıntıya sokan bir durum. Dahası bu durum güvenlik endişesine neden oluyor.

Salto’nun ağ bağlantılı kilitleri ise bağımsız ve “kablo çekilmiş” donanımın tek bir güçlü erişim kontrol sisteminde bilgisayar yönetimi ve sistem bakımına izin vererek, her iki dünyanın da en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Kilitler, anahtar kartlarını kullanarak merkezi kontrol bilgisayarıyla iletişim kurabiliyor.
ETİKETLER : güvenlik pronet
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun