Güvenlik 07 OCAK 2010 / 12:04

Samsung'dan Blu-ray kombosu

Samsung Electronics, ilk dahili Blu-ray disk kombo sürücüsü SH-B083'ü pazara sundu.

Samsung Electronics, ilk dahili Blu-ray disk kombo sürücüsü SH-B083'ü pazara sundu.


Samsung, ilk Blu-Ray kombo sürücüsünü pazara sürdüğünü duyurdu. Samsung Blu-ray disk (BD) sürücüsü, PC'lerde kullanılmak üzere tek katmanlı disk için 25 GB'a kadar, çift katmanlı disk için de 50 GB'a kadar kapasitelerle sunuluyor. Samsung'un bu yeni Blu-ray sürücüsü, 8 kat hızla BD-R ve BD-ROM'ları okuma özelliğine sahip. Combo sürücü ayrıca, CD'leri 48 kat hızla, DVD'leri de 16 kat hızla okuyabiliyor.

Samsung Electronics Türkiye IT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "PC kullanıcılarının HD içeriklerle ilgili deneyimlerini zenginleştiren Blu-ray teknolojisi, tüketicilere geleneksel ODD teknolojisinden çok daha fazla avantaj sunuyor. Samsung'un yeni BD sürücüsü ile kullanıcılar, bilgisayarlarında HD filmleri seyretmenin dışında, Cyberlink Powerproducer yazılımı ile DVD'ye HDTV'den film kaydededebiliyor. Ayrıca, Powerproducer ile HD kameraya çektikleri filmleri DVD'ye kaydedebiliyor." dedi.

Samsung BD sürücüsünü diğer ODD sürücülerden farklı kılmak için daha keskin hatlarla tasarladı. Dahili BD sürücüsünün ön çerçevesinde yer alan şık aynalı kapak tasarımı ve mavi LED, tasarımın önemli bir faktör olduğunu düşünen tüketiciler için dikkat çekici özellikler olarak öne çıkıyor. Daha hafif ve küçük olması hem yaydığı ısıyı azaltıyor hem de daha düşük seviyede karbon misyonu sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun