Güvenlik 26 TEMMUZ 2011 / 14:48

Saldırılar (mı?) istifa getirdi

Hükümet bilgisayar sistemlerine yönelik birkaç yüksek seviyede saldırının ardından, ABD’de siber güvenlik birimlerinden birinin tepe yöneticisi istifa etti. ABD İçişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili açıklamaya yanaşmadı.ABD Bilgisayar Acil Durum Hazırlık Ekibi Direktörü Randy Vickers, geçtiğimiz Cuma günü istifa etti. Bu bilgi bazı çalışanlara, İçişleri Bakanlığı’ndan siber güvenlik ve iletişim bölümü yönetici yardımcısı Roberta Stempfley tarafından e-posta olarak gönderildi.

Reuters’in ele geçirdiği bu e-postada Vickers’ın istifası ile ilgili herhangi bir sebep belirtilmiyor. İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkilinin tek yorumu ise ‘kişisel sorunlar hakkında yorum yapmıyoruz’ şeklinde.

Pentagon ve CIA ile ABD Senatosu’nun halkın erişimine açık internet sitelerine haklayıcı saldırılarının ardından gelen Vickers’ın istifası, akılarda soru işaretleri yarattı. Vickers’ın yerine gelecek isim belli olana kadar direktör yardımcısı Lee Rock görev yapacak.

Son dönemde Anonymous çeşitli ABD güvenlik birimlerine saldırılar düzenleyerek önemli bilgileri ele geçirmeyi başarmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun