Güvenlik 17 HAZİRAN 2014 / 14:33

Sahteciliğe karşı bir adım daha

Fair Isaac Corporation (FICO),  Akbank’ın çevrimiçi ve mobil işlemler dahil olmak üzere vadesiz mevduat hesabı (DDA) işlemlerini takip etmek için FICO Falcon Fraud Manager’ın kullanımını genişletiyor. Akbank, tek bir sistem kullanarak her müşterinin kart işlemleri, çevrimiçi bankacılık, mobil bankacılık ve diğer aktivitelerinde sahteciliği takip eden Avrupa’nın ilk bankalarından biri olacak.Banka bu sistemin genişlemesiyle kredi ve ATM işlemleri için tek bir sistemi kullanarak, çevrimiçi bankacılık, mobil bankacılık, ATM’ler, çağrı merkezleri ve şubeler dahil olmak üzere çoklu kanallar üzerinden müşteri seviyesinde sahtecilik kontrolleri gerçekleştirebilecek.Yenilenen sistemle daha zengin veri akışı ile FICO sistemi şüpheli davranışları daha hızlı tespit edebilecek ve müşteri güvenliğini arttıracak. Böylece Akbank’ın sahtecilik ekibi, bu sistemi, çoklu sahtecilik tespit algoritmalarını yerleştirmek ve FICO Falcon Fraud Manager’daki gelişmiş müşteri seviyesinde vaka yönetimi işlevselliğini kullanarak süratli çözüm sunmak amacıyla sahtecilik vakalarını yönetmek için kullanabilecek. Akbank, hem dünya çapında hem de yerel sahtecilik eğilimlerini inceleyen FICO tarafından geliştirilmiş modern mantıksal analitikleri kullanıyor. Banka ayrıca performansı arttırmak üzere özel müşteri segmentleri için özel iş akışları oluşturuyor.

FICO Falcon Fraud Manager, kayıpları yüzde 50’ye kadar düşürerek ödeme sahteciliğini tespitte en kesin ve kapsamlı çözümdür. Dünya genelinde 2,5 milyar vadesiz hesabı koruyan Falcon Sahtecilik Yöneticisi, hem işletim maliyetlerini hem de müşterinin olumsuz etkilenmesini asgariye indirilen sahteciliği de tespit etmektedir.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun