Güvenlik 13 AĞUSTOS 2012 / 10:42

RSA’in yeni mobil uygulaması telefon güvenliğini artıyor

RSA geliştirdiği yeni telefon uygulaması "Sahte Uygulamalarla Mücadele Hizmeti"yle kullanıcıların cihaz ve kimlik bilgilerini ele geçirmeyi hedefleyen sahte mobil uygulamaları tespit ederek, devre dışı bırakabiliyor. BlackHat 2012 Konferansı’nda tanıtılan yeni mobil uygulama elektronik ortamda dolandırma amaçlı sahte mobil uygulamaları tespit edip, gerekli müdahalede bulunulmasına olanak sağlıyor. Şirketlerin dolandırıcılıkla savaş konusunda kurduğu sorumlu ekiplere yeni tehditler hakkında birçok bilgi sunan yeni uygulama, son kullanıcıların cihazlarına yönelik sahte mobil uygulamaları da tespit konusunda kuruluşlara yol gösteriyor. RSA’in proaktif yaklaşımı, çevrimiçi uygulama mağazalarının düzenli ve sürekli olarak takip edilmesini ve sahte mobil uygulama tehditleri karşısında gerekli müdahalenin yapılmasını sağlıyor.

Konuyla ilgili konuşan RSA’in Kimlik & Veri Korumadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Schiappa, çevrimiçi bankacılık, perakende satış, oyun ve diğer etkinlikler için yasal mobil uygulamalar sunan kuruluşların son zamanlarda uygulama mağazaları içinde ortaya çıkan mobil uygulama tehditlerinden haberdar olmadığını ve bu tür tehditler için de hazırlık yapmadıklarını farkettiklerini söyledi. Schiappa, yeni uygulamanın kuruluşlara bu tarz tehditler konusunda yol göstereceğini belirtirken, uygulamanın kötü amaçlı yazılımları yaymak ve maddi çıkar elde etme amacıyla kişisel bilgileri çalmak için hazırlanmış olan sahte uygulamaları hiçbirşeyden haberi olmayan tüketicileri istismar etmeden önce tespit edip, kapattığını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun