Güvenlik 14 AĞUSTOS 2013 / 09:38

Risk dalgası mobilin peşine düştü

Android cihazların popülaritesi, artan güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. 

Android işletim sistemine sahip telefonların satışı, tüm akıllı telefon satışlarının yüzde 65’ine ulaştı. Bugün dünyada 900 milyon kişinin Android sistemli telefon ve tablet kullandığı tahmin ediliyor. Bu gelişme Android işletim sistemini, siber suçlular için çok çekici bir hedef haline getiriyor.

Android cihazların popülerliği ile birlikte yükselen kötü amaçlı mobil yazılımların siber güvenlik tarafında risk fırtınaları yarattığını söyleyen ESET Global Teknoloji Müdürü Palo Luka, bu çerçevede yeniden yapılandırılan ve tasarlanan ESET Mobile Security for Android ürününü piyasaya sürdüklerini duyurdu.

ESET Mobile Security for Android, kullanıcının mobil güvenliğini maksimum seviyeye ulaştırmak ve daha az güvenli ortamlarda mobil cihazlarını kullanmalarını sağlamak için tasarlandı. Mobil cihaz kullanıcıları, genel Wi-Fi ağından bağlanarak internette gezinirken, şüpheli e-postaları açarken ya da üçüncü parti mağazalardan indirilmiş uygulamaların anlık mesajlarına bakarken ESET’in koruması ile kendilerini güvende hissedebilirler.

Palo Luka, Android cihazların popülerliği ile yükselen kötü amaçlı mobil yazılımların, siber güvenlik tarafında risk fırtınaları yarattığını söyledi. Luka, ”Mobil aygıtınızla internette dolaşırken veya uygulama indirirken kritik verileriniz artık gelişmiş özelliklerle korunmalı” açıklamasını yaptı. ESET Mobile Security for Android’in yeni sürümüyle korunmayı kullanıcılar için daha kolay hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Palo Luka, “Taşınabilir aygıt kullanıcıları, güçlü ama kolay yapılandırılabilir ve fazla kullanıcı müdahalesi gerektirmeyecek kadar basit güvenlik ürünleri arıyor. Bu nedenle yeni kullanıcı ara yüzü ve kurulum sihirbazımızı yarattık. Yeni sürüm, kullanıcıların cihazlarını rahatça kullanırken aynı zamanda onları korumayı amaçlayarak geliştirildi” dedi.

ESET Mobile Security for Android ürününün ücretli ve ücretsiz özellikli versiyonlarını denemek için

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eset.ems2.gp linkine bakabilirsiniz.

 

 
ETİKETLER : android ESET
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun