Güvenlik 13 MART 2012 / 16:30

Righard J. Zwienenberg ESET'te

Virüslerin davranışlarını inceleyen ve yakalanma sistemleri üzerine çalışmalar yapan Righard J. Zwienenberg, Kıdemli Araştırma Uzmanı olarak ESET’in Teknoloji Bölümü’nde göreve başladı. Righard J. Zwienenberg, Hollanda’da Delft Teknik Üniversitesi’nin sistemlerinde virüsler ile ilgili sorunlarla karşılaşınca, 1988 yılında virüsler üzerinde araştırma yapmaya başladı. O tarihten bu yana virüslerin davranışları, çözüm yolları ve yakalama sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

ESET’te yeni başlayan göreviyle ilgili konuşan Zwienenberg, ESET’te yer alarak virüslerle mücadele etmekten oldukça mutlu olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra bir kaç yıl evvel davul çalma eğitimi aldığını ve Miroslav Trnka ve Richard Marko’nun da yer aldığı ESET Rock grubu “Lost Clusters”a katılmayı düşündüğünü ifade etti.

Konuya değinen ESET ortak kurucusu Miroslav Trnka, 1987 yılında ilk bilgisayar virüsünü analiz ettiğini, Righard’ın ise kendisinden bir yıl sonra ilk defa bir virüs ile karşılaştığını belirtti. 20 yıldan fazla süredir sektörde olan Righard’ın katkılarıyla virüslerle olan savaşta güç kazandıklarını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun