Güvenlik 04 ŞUBAT 2014 / 00:40

RedHack Turkcell, Vodafone ve TTNET’e sızdı

Geçtiğimiz yıl birçok eylemle adından söz ettiren RedHack, bu kez oldukça ciddi bir iddia ile tekrar karşımızda. RedHack’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Türkiye’nin büyük bir bölümünün bilgilerinin bulunduğu Turkcell, Vodafone ve TTNET’e sızarak kullanıcı bilgilerine ve evraklarına erişti.

RedHack “Dostlar şimdi açıklayacağımız eylemimizi, Korkmayanlara ve Ali İsmail Korkmaz'a adıyoruz” tweet’i ile duyurduğu eylem ile ilgili yine Twitter üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

“Eylemimiz; TTNET-Vodafone-Turkcell sistemlerindeki üye bilgilerinin ve bunlara ait kayıt evraklarının"sızma" sonucunda ele geçirilmesidir. Bu adamlar sizden bilgi ve evraklarınızı alıyor ama bunları koruyamıyor. Bizler sınırlı imkanlarla bunları ele geçirebiliyorsak Ülkenin %90 nından fazlasının bilgi ve evraklarının olduğu bu sistemlere daha kimler erişip nasıl kayıtlar alıyordur. Ülkenin İstihbarat-Emniyet ve Adli mercilerinin bilgilerinin ve evraklarının nasıl korunamadığına tanık olacağınız bir örnekle başlıyoruz. İlk olarak TTNET kayıtlarındaki Ankara'daki Bakanlıklar-MİT-Emniyet üyelik bilgilerini paylaşıyoruz. İnsanların Kişisel bilgilerini yayınlamayacağımızdan ötürü sadece sızmaya delil olacak verileri yayınlamaya özen gösteriyoruz. Ülkeyi sömüren,zarar veren kişilerle devam edeceğiz. Bunların dışında kişisel bilgileri paylaşmayacağız. Yayınlayacağımız bilgiler için incelemelerimiz sürüyor. Emniyet-İstihbarat-Hak hukuk dışına çıkan Adliye ve Ordu görevlileri hedefimizdesiniz. Bu eylemin amacı; Kimsenin saklanamayacağı ve hiç bir sistemin %100 korunamayacağını göstermektir.”

RedHack, sızma eyleminin gerçek olduğunu ispat etmek için TTNET’ten elde edilen bilgilerin bir kısmını yayınladı. Grubun Turkcell ve Vodafone’dan elde edilen bilgileri de ilerleyen saatlerde yayınlaması bekleniyor.


Konu ile ilgili olarak adı geçen şirketlerin açıklamasını bekliyoruz.

 

RedHack'in tweet'leri:

YORUMLAR
Cahid İz 04 ŞUBAT 2014 / 13:50 0 0
Malesef telekomünikasyon şirketlerinde veritabanındaki bilgileri satmaya çalışan kişiler bulunmakta. Reklam, pazarlama gibi maliyetlere katlanmak istemiyorsanız bu şekilde kullanıcı bilgilerini kullanarak satış yapabilirsiniz.
Metin Soysal 04 ŞUBAT 2014 / 09:25 0 0
Redhack sadece belirli kurumların bilgilerini açıkladı. Sıradan vatandaşların da bilgileri var bu açıklanmayan verilerin içinde. Sizin ev adresiniz, ev telefonunuz Google'da var mı Fatih bey???
Fatih Kalkan 04 ŞUBAT 2014 / 08:20 0 0
Açıklananlarda ADSL paket bilgisi haricinde gizli bir veri yok. Adres, telefon, hepsi bilinen şeyler (google'dan da bulunur). Muhtemelen şirketlerin pazarlama işini yapan bir firmadan alınmış.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun