Güvenlik 17 OCAK 2014 / 11:05

Redhack Merkez Bankası'nı hakladı

Redhack; Merkez Bankası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Turkcell’i hakladı.

Piyasada dolar 2.21 TL ile rekor kırarken dün akşam üzeri Merkez Bankası’nın sitesini hacklendi. RedHack, Twitter hesabından ”Hayırdır Merkez Bankası uf mu olmuş” tweetiyle Merkez Bankası’nın sitesini hacklediğini duyurdu. Merkez Bankası web sitesine erişimi tamamen kapatan Redhack bundan 10 dakika sonra, arka arkaya ortaya çıkan çocuk tecavüzü haberleri üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sitesine mesaj bıraktı. Redhack’in bir başka eylemi de Turkcell’de çalışan 4 bin kişinin telefon numaralarını ele geçirerek dağıtmasıydı.

Merkez Bankası’nın sitesi Redhack tarafından hacklendi.Merkez Bankası’nın internet sitesine girmeye çalışanlar “Böyle bir sayfa bulunamadı” hata mesajıyla karşılaştı. Redhack Twitter hesabından yayınladığı sonraki tweetlerinde şu ifadelere yer verdi: Merkez Bankası’na erişim an itibariyle yok, dövizin yükselişi baya ağır gelmiş. Girebilenler cache temizlesin.”

Bakanlık sitesine mesaj bırakarak artan ‘çocuk gelin’ ve kadın cinayetlerine dikkat çeken RedHack, şunları ifade etti: “Kadın cinayetlerine son!
Çocuk gelin değil, çocuk tecavüzü!
Çocukların evliliğini bildirmeyen muhtar ve imamlar cezalandırılsın!
Kahrolsun kadın cinayetlerine seyirci kalan AKP ve işbirlikçileri
Hayatının ‘a’nlamını çalanlardan hesap soracağız
Yasasın halkın hacklı mücadelesi!


Önceki akşam 5651 sayılı “internet’e sansür yasası” nı protesto etmek amacıyla bakan ve milletvekillerinin kişisel cep telefonu numalarını dağıtmıştı. Bunun üzerine Turkcell, olaydan hemen sonra kitlenen numaraların yerine yeni numaralar vererek bir önlem aldı. Bunun üzerine Redhack Turkcell’i hackleyerek bu sefer de Turkcell Global-Bilgi Çağrı Merkezi'ndeki 4164 çalışanın telefon numaralarını ve şirket içi dahili numaralarını dağıttı.
ETİKETLER : redhack tcmb turkcell
YORUMLAR
elmas 28 OCAK 2014 / 20:00 0 0
kırarak hakleyerek cahilerin işi olur anca!
kadir 18 OCAK 2014 / 20:37 0 0
erken evlenmek genç nufuz demek, bunun tersine kim istiyebilirki. türkiyenin batı yeterince yaşlı zaten..!
ercan 18 OCAK 2014 / 19:08 0 0
daha çok birleşmiş miletlerin çağrısına benziyor.. yoksa onlar da mı komunistlerdir:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun