Güvenlik 06 MAYIS 2011 / 10:58

PSN üyeleri 1 milyon dolara sigortalanacak

Playstation Network üyeleri 1 milyon dolara sigortalanacak

Sütten ağzı yanan Sony bundan böyle yoğurdu üfleyerek yemek istiyor. Her kullanıcı için 1 milyon dolar sigorta yapılması gündemde.Sony’nin 2 hafta süren PSN kabusu, şirketin CEO’su Howard Stringer’ın açıklamalarıyla sona ermek üzere gibi görünüyor. Açıklamalara göre PlayStation Network ve Qriocity kullanıma açılıyor. Üstelik kullanıcı başına 1 milyon dolar değerinde sigorta ile…

Şirket, platformun kapalı kaldığı dönemdeki kullanım hakkını tüketiciye iade etmek ve müşteri memnuniyetini tekrar sağlayabilmek için ‘hoşgeldiniz’ paketleri hazırladığı da gelen bilgiler arasında. Bu paketler ile 2 haftalık kaybın karşılığında birkaç aylık bedava üyelik verilmesi düşünülüyor.

2 hafta önce hacker’lar tarafından milyonlarca kullanıcının üyelik bilgilerinin ele geçirilmesi üzerine kriz dönemine giren Sony, yaptığı açıklamalarla ‘kredi kartı bilgilerinin de güvende olmayabileceğini’ duyurmuştu.

Daha sonra Sony cephesinden gelen özür niteliğindeki açıklamaların ardından şirket, en büyük gelir kaynaklarından biri olan PSN’in tekrar kullanıma açılması ve güvenliğin artırılmasıyla ilgili olarak büyük bir çalışma başlattı.