Güvenlik 12 MART 2015 / 15:36

Proline yeni çözümlerini Safe Secure Pakistan Fuarı’nda tanıttı

10-12 Mart 2015 tarihleri arasında Pakistan’ın İslamabad şehrinde gerçekleşen Safe Secure Pakistan Fuarı, güvenlik sektöründeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirdi.20’den fazla ülkeden 250'nin üzerinde firmanın katıldığı fuarda Proline, ilerleyen dönemde Pakistan’da gerçekleştirmeyi planladığı projeler kapsamında sağlayacağı ürün ve teknolojileri tanıttı. Güvenli & Akıllı Şehirler, eID & Biyometri, Alan Güvenliği, Sosyal Medya & Büyük Veri Analizi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanlarındaki çözümleriyle fuarda yer alan Proline, Asya çapındaki önemli etkinliklerden biri olan fuarın ana sponsorları arasında yer aldı.

Pakistan’ın önde gelen kamu kurumlarının üst düzey yetkililerinin ve özel sektör temsilcilerinin Proline’ın ürün ve çözümlerine ilgi gösterdiği etkinliğin ikinci gününde gerçekleşen konferansta, Proline Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Serhan Ünalan “Alan Güvenliği için Akıllı Platformlar” başlıklı beğeni toplayan bir sunum yaptı.

Proline Kent Güvenlik Yönetimi Sistemleri alanında Türkiye, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Asya’da çözümler sunuyor. Akıllı & Güvenli Şehirler ve Alan Güvenliği çözümleriyle öne çıktıklarını anlatan Ünalan, sunumunda şu ifadeleri kullandı:

“Proline’ın stratejik alan güvenliği çözümleri kapsamında; havaalanları, limanlar, finans merkezleri, konsolosluk binaları, askeri bölgeler ve cezaevleri gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanların güvenliğinin sağlanabilmesi için yeni nesil teknolojik ürünler kullanılıyor ve güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarılıyor. Proline’ın stratejik alan güvenliği çözümü; alan–sınır güvenliği ve giriş–çıkış güvenliği olmak üzere iki ana bileşenden oluşuyor. Her bir bileşen altında farklı ve yenilikçi teknolojik ürünler birbirine entegre edilerek komple bir güvenlik çözümü oluşturuluyor.”

Alan-Sınır Güvenliği bileşeninde akıllı çit, radar, tünel tespit, gömülü kablo ve kamera sistemleri gibi teknolojiler bulunduğunu anlatan Ünalan, bu teknolojilerin sağladığı imkanlardan da şu şekilde bahsetti: “Bu teknolojiler ile güvenlik ihlaline yol açabilecek her türlü tırmanma, sızma gibi tehditler algılanıp etkisiz hale getiriliyor. Bu teknolojilere ek olarak belirli alanlar içindeki izinsiz telefon görüşmelerinin ve veri transferinin engellendiği sinyal kesiciler bulunuyor. Tüm bu sistemler gözetleme ve anlamlandırma teknolojileri ile desteklenerek komple bir güvenlik alanı oluşturuluyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun