Güvenlik 05 TEMMUZ 2010 / 11:09

POS'a da reklam giriyor

İlk uygulama Fortis reklamlarıyla 250 adet POS terminalinde gerçekleşiyor.

İlk uygulama Fortis reklamlarıyla 250 adet POS terminalinde gerçekleşiyor.


Ingenico'nun geçtiğimiz yıl pazara sunduğu ve renkli ekranıyla dikkat çeken EFT930 G POS cihazında ilk reklam uygulamasına başlandı. Fortis Türkiye tarafından hayata geçirilen projeyle POS terminali üzerinde Fortis kampanyaları ve Fortis Worldcard reklamları yer alacak.

Proje kapsamında ilk olarak 250 adet POS terminalinde reklamların gösterileceği bildirildi. POS terminali kullanımda olmadığı zamanlarda Fortis Bank Türkiye logosu ve Fortis Bank Türkiye'nin reklamı dönüşümlü olarak yayınlanırken, şifre (PIN) girişi sırasında ise Fortis Worldcard reklamı gösteriliyor.

POS terminallerinde reklam gösteriminin başlaması farklı bir reklam sınıfının oluşmasına sebep olacak gibi gözüküyor. Bu uygulamayla tüketicileri sıkmadan reklamların yerine ulaşması hedefinde sapma görülmez. Ayrıca çeşitli kartların kullanıldığı POS terminallerinde başka bir bankanın reklamının bulunması nasıl bir etki yaratacak şu an için bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun