Güvenlik 01 MART 2012 / 11:59

PlayStation Vita'nın güvenliği Trend Micro'ya emanet

Nisan 2009’dan bu yana PlayStation Portable kullanıcılarını uygunsuz içerik ve çevrimiçi tehditlere karşı koruyan Trend Micro, aynı hizmeti PlayStation Vita kullanıcılarına da sunacak. Trend Micro yapılan açıklamayla Sony ile olan iş ortaklığını genişlettiğini duyururken, PlayStation Vita için “Trend Micro Kids Safety” ve “Trend Micro Web Security” ürünlerini piyasaya sürdü.

Her iki hizmet de şirketin URL filtrelemesi ve web itibar teknolojilerini kullanıyor. Bu filtreleme ile uygunsuz web sitelerine erişimi tamamen önlerken, web itibarı ile Vita kullanıcılarının kişisel ya da banka hesap bilgilerini çalmak isteyen web sitelerine girilmesinin önüne geçiyor. Zararlı web siteleri ve internetteki tehditlere karşı anlık ve gerçek zamanlı koruma sağlayan web itibar teknolojisi, beş milyardan fazla URL, e-posta ve dosyayı denetleyen bulut tabanlı güvenlik çözümü Trend Micro Smart Protection Network altyapısının başlıca bileşenlerinden birini oluşturuyor.

Her iki hizmet de dünya çapında bütün PlayStation Vita’larda kullanılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun