Güvenlik 03 MART 2016 / 09:54

Pentagon 'Hack The Pentagon' ile kendisini sınayacak

Pentagon, siber güvenlik duvarını test etme amacıyla siber saldırganlar arasında yarışma düzenleyecek.

Bankaların ve finans kuruluşlarının siber güvenliklerini test etme ve geliştirebilme adına düzenledikleri 'hackathon' etkinlikleri Pentagon'a ilham vermiş gibi görünüyor. Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle birlikte sistemde açık bulan siber saldırganlara ödül verecek.

Reuters'de yer alan habere göre, ilk etapta sistem üzerinde açık ve virüs arayacak olan siber saldırganlar, bu tarz problemlerle karşılaşmaları durumunda Savunma Bakanlığı tarafından ödüllendirilecekler. Programa katılacak saldırganların özel olarak seçileceği ifade edilirken, katılımcıların Pentagon tarafından sıkı bir taramadan sonra düzenlenen yarışmaya katılabileceğinin altı çizildi. 

Konuyu Pentagon adına değerlendiren Peter Cook, bakanlık tarafından düzenlenecek etkinliğin büyük ölçekli şirketlerin düzenlendikleri yarışmalar göz önüne alınarak planlandığını belirtirken, katılımcıların büyük bir özenle belirleneceği ifade ediliyor. 

Nisan ayından düzenlenecek yarışmanın ardından Pentagon'un bakanlığın diğer platformları için de benzer yarışmalar düzenlemesi bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun