Güvenlik 18 MAYIS 2011 / 18:15

Patron ne aradığınızı asla bilmeyecek

Google kimsenin göremeyeceği aramalar yapabileceğiniz güvenli arama hizmeti verecek.Ofisteki bilgisayarınızdan yaptığınız aramaları ve sonuçlarını patronunuz veya BT yöneticiniz kolaylıkla görebiliyor. Google’ın vereceği SSL tabanlı güvenli aramalar sizi meraklı gözlerden uzak tutacak.

Google’ın SSL tabanlı araması sayesinde sizi takip etmeye kalkanlar şifrelenmiş sayfalarla karşılaşacak. Ancak aramalar ile ulaştığınız siteler SSL tabanlı değilse eskisi gibi görünmeye devam edecek.

Google’ın resmi blog sitesinden yapılan açıklamaya göre hizmet Google ve sizin bilgisayarınız arasında özel bir hat kuruyor ve şifrelenmiş sayfalar bu hattan size ulaşıyor.

Bu güvenli hat üzerinden yapılan aramalar ve sonuçları üçüncü bir şahıs tarafından izlenemiyor ama Google Görseller ve Hariatalar için aynı şey geçerli değil.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun