Güvenlik 04 KASIM 2015 / 11:33

Panasonic yeni nesil bullet kameraları satışa sunuyor

Panasonic, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik iki güvenlik kamerasını satışa sunacak.

Kasım ayının ilk günlerinde piyasaya sunulacak olan WV-SPW532L ve WV-SPW312L bullet kameralar, Panasonic’in 3 ve 5 serisi kameralarından birçok özellik barındırmalarının yanında maliyet-performans dengesini de yakalıyor. 
 
Belirli Alanda Değişken Görüntü Kalitesi (VIQS) seçeneği, kameraların bir görüntü üzerindeki belirli alanları daha yüksek kaliteyle göstermelerine olanak tanıyor ve görüntünün diğer kısımlarının daha düşük kaliteyle gösterilmesini sağlıyor. Görüntü kalitesindeki bu farklılık, dosya boyutunu küçültürken, hem yayın hem de veri depolama maliyetlerini azaltıyor.
 
Kameranın düşük dosya boyutuyla daha yüksek kalitede görüntüler sunmasını sağlayan bir diğer özellik de H.264 sıkıştırma. Bunun yanında, Panasonic akıllı şifreleme teknolojisi, bant genişliğini yüzde 70’e varan oranda daraltarak maliyetleri azaltıyor. Her iki versiyon da WJ-NV200 "Ağ Disk Kaydedici" ile tamamen entegre edilebiliyor.
 
SPW532L 30 fps’ye varan seviyede 1080p Full HD görüntüler üretirken SPW312L 30 fps’ye varan seviyede 720p HD görüntüler üretiyor. Dahili ve akıllı IR-LED’ler aydınlatma şartlarına uyum sağlayarak her türlü aydınlatma koşulunda canlı ve net görüntüler sunulmasını sağlıyorlar.  

Panasonic Güvenlik Çözümleri Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols, yeni kameralarla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

"Piyasada böylesine etkileyici özelliklere sahip olup maliye açısından bu kadar avantajlı güvenlik kameralarına daha önce rastlanmadı. Kameralarımız hem geniş dinamik erime hem de yüksek ışık dengesine sahip çok yönlü ürünler. Bu sayede farklı aydınlatma koşulları altında performanslarından ödün vermiyorlar. Normalde en yüksek teknolojiye sahip kameralarla ilişkilendirilen teknolojileri kameralarımıza entegre edip ağ maliyetlerini azalttık. Tüm bunlara mükemmel Panasonic kalitesini ekledik. Sonuç olarak bu iki yeni ürünümüzün piyasada maliyet açısından en verimli güvenlik kameraları olacağından eminiz."

IP66 dereceli bullet kameralar hem suya hem de toza karşı dirençli olmalarının yanında dış mekan montajlarına da uyumlu. Kameralar, bir temel bağlantıya ihtiyaç duyulmadan doğrudan bir duvara monte edilebiliyor, kolaylıkla ve hızla kurulabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun