Güvenlik 23 HAZİRAN 2016 / 09:59

Panasonic IFSEC 2016'da güvenlik ürünlerini tanıttı

Panasonic Business, IFSEC 2016'da güvenlik sistemlerini tanıttı. Özellikle CCTV ağları için dayanıklı güvenlik kamerası sistemlerine yoğunlaşan Panasonic aynı zamanda insansız hava araçlarını saptayan yeni cihazının prototipini de tanıttı.

Panasonic; insan maskeleme teknolojisi, güvenli iletişim, akıllı kodlama ve yağmur önleme kaplaması özelliğinin yanı sıra VIQS ve yüz tanıma işleviyle donatılmış, piyasaya yeni sunulan kamera teknolojisini IFSEC 2016 etkinliğinde tanıttı. Panasonic standında gösterilen Aero-PTZ (WV-SUD638), zorlu hava koşulları ve kritik görevler için tasarlanan bir PTZ güvenlik kamerası olarak öne çıkıyor. Kamera; iskele, rıhtım ve limanlarda bulunan tuzlu havaya karşı dayanıklı hafif bir cam elyaf gövdeye sahip. 60 fps'de Full HD çözünürlük sunan Aero-PTZ, 30x optik yakınlaştırma merceğine de sahip. Bunun yanı sıra cihazda dış titreşimlerin etkisini en aza indiren melez görüntü sabitleme teknolojisi ve gyro sensörler de bulunuyor.


Yükseklerde, denizde, liman, iskele ve köprülerde kullanım için üretilen Aero PTZ, "aktif sensör" teknolojisiyle öne çıkıyor. Bu sensör, dış koşulları ölçerek duruma göre, içinde bulundurduğu sileceklerle yağmurda ve karda lensin temizlenmesini sağlıyor, içindeki elektronik aletlerin en uygun sıcaklıkta çalışması için ısıtıcısını ve lensi temiz tutmak üzere buz çözücüsünü etkinleştiriyor.
Panasonic ayrıca çok kapılı dahili video iletişim sistemlerini ilk kez Avrupa pazarında da satışa sunacak. Özellikle büyük apartmanlar için, PBX ve kameralar birlikte sayısı 18’e varan lobi istasyonuna ve 560’a varan monitöre bağlanabiliyorlar. Sayısı 2 bine varan cihazı destekleme kapasitesine sahip bir IP versiyon 2017’nin ilk dönemlerinde satışa sunulacak.


Aynı zamanda etkinlikte Panasonic tarafından üretilen insansız hava aracı kazalarını ve terör tehditlerini önlemeye yönelik bir “insansız hava aracı bulucu” prototipi de görücüye çıktı. 32 sıralı mikrofon ve Pan Tilt Zoom CCTV kameralı bulucunun her bir sensörü 150 derecelik bir görüş alanında 300m’ye varan uzaklıklardaki İHA’ları algılayabiliyor.  
ETİKETLER : Panasonic IFSEC 2016
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun