Güvenlik 22 NİSAN 2015 / 09:52

Özel tehdit istihbaratıyla güvenlik açıklarını yakalıyor

Cisco, güvenlik birimlerinde çalışan profesyonellerin potansiyel açıklarla ilgili daha gelişmiş istihbarat ve analiz yapmasını sağlayan ve saldırılardan korunma, yanıt verme ve saldırı sonrası kurtarma çözümleri sunan bir seri yeni ürün duyurdu.

Yeni AMP Tehdit Grid’i Cisco’nun Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Portföyü’ne geçen yıl satın alma yolu ile elde edilen ThreatGRID’i ekliyor. AMP’nin sürekli analiz ve aynı gün tespit özelliklerini güçlendiren Cisco, Türkiye’deki kurumları tehdit analizi uygulamalarla destekleyerek, buluta hazır olmalarını sağlayan güvenlik uzmanlarından oluşan Siber Olaylara Müdahale Hizmetleri’ni de duyurdu.

Cisco AMP için yeni tehdit istihbaratı, dinamik kötü amaçlı yazılım analizi ve geçmişe dönük güvenlik yetkinlikleri saldırının tüm sürecinde gelişmiş koruma sağlıyor. AMP Tehdit Gridi’nin analiz motorları güvenlik ekiplerinin kötü niyetli yazılımlara karşı güvenlik açıklarını hızlıca tespit etmelerini ve zengin içerikleri tehdit istihbaratı ile hemen ölçeklendirerek bu açıkları kapamalarını sağlıyor.

Cisco AMP, aynı zamanda dosya aktivitelerini ilk denetlemeden itibaren sürekli olarak kaydedebiliyor ve analiz edebiliyor. Eğer bir dosyada zararlı bir yazılım tespit edilirse geçmişe yönelik güvenlik özelliği eski kayıtları kontrol ederek potansiyel tehdidin kaynağına ulaşmaya çalışıyor.

Uzman güvenlik elemanlarının sayısı ile sektörün bu alandaki ihtiyacı arasındaki açık gittikçe büyüyor. Şirketler altyapılarını ve varlıklarını koruyacak kalifiye işgücü bulmakta zorlanıyor. CIO’lar da bu nedenle kendilerine rehberlik etmesi için şirket dışındaki uzmanlardan yardım alıyor.

Cisco Talos Güvenlik İstihbaratı ve Araştırma Grubu ve AMP’nin tehdit istihbaratı ve Cisco Güvenlik Çözümleri ekibinin uzmanlığının gücü ile siber olaylara müdahale Hizmetleri grubu, şirketlerin enfeksiyonlarının kaynağını ve hangi güvenlik açıklarına neden olduğunu tespit eder. Grup; şirketleri siber saldırıya yanıt ve siber güvenliğe hazır olmak üzere iki alanda destekliyor.

 
ETİKETLER : Ali Fuat Türkay cisco
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun