Güvenlik 16 ARALIK 2009 / 07:43

Netbooklar yeni atom yongalarla daha uzun pil ömrü sağlayacak

Intel yetkilileri yongayı kullanan netbookların sevkıyatının Ocak ayında başlayacağını söyledi.

Intel yetkilileri yongayı kullanan netbookların sevkıyatının Ocak ayında başlayacağını söyledi.


Sevkıyatı yakında başlayacak olan Intel ikinci nesil atom işlemciler piyasaya sürüldüğünde, netbooklar daha uzun pil ömrü ve daha iyi sistem performansı sunabilecek.

Kod adı Pineview olan yeni netbook yongaları, daha hızlı performans ile daha az enerji tüketecek. Pine Trail platformun bir parçası olan Pineview yongaları netbook ve düşük maliyetli masaüstü bilgisayarları hedefliyor.

Intel yetkilileri yongayı kullanan netbookların sevkıyatının Ocak ayında başlayacağını söyledi. Pineview yongaları zaten üretiliyor ve bilgisayar üreticilerine örneklerin sevkıyatı başladı.

Pineview CPU'nun içine bir grafik işlemci entegre etmiş. Bu yüzden harici grafik hızlandırıcı bulunan mevcut atom işlemcilerden farklı Pineview. Yerleşik bir grafik işlemci daha hızlı bir çoklu ortam süreci sağlıyor ve diğer bileşenlerle iletişim kurmak için işlemciye daha çok bantgenişliği sağlıyor.

Grafik, Pineview işlemcide Intel'in geliştirmek istediği bir şey.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun