Güvenlik 09 EYLÜL 2016 / 11:11

Nesnelerin İnterneti için güvenlik çözümleri

Fortinet’in yeni serisi Evrensel Erişim Noktaları, operasyonları otomatik hale getiriyor ve Fortinet Security Fabric’i kullanarak Nesnelerin İnterneti tehlikelerine karşı koruma sağlıyor.

Siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı Fortinet, yeni evrensel kablosuz erişim noktaları (AP’ler) FortiAP-U serisini duyurdu. Yeni ürünler Fortinet’in Security Fabric güvenliği ile birlikte birleşik ağ erişim kontrolü ve etkinliğini bir araya getiriyor. Fortinet Security Fabric ile tam olarak entegre edilen FortiAP-U serisi cihazlar, ağ uçları için güvenlik fonksiyonları ve uygulama kontrolleriyle birleşik koruma sunuyor. Security Fabric entegrasyonuyla, erişim ağı segmentasyonu yapılarak, Nesnelerin İnterneti ve uç nokta cihazları hedef alan saldırıları kritik dahili verilere erişmelerinden önce önleyerek kurumları koruma altına alıyor.
 
FortiAP-U serisi evrensel AP’ler, erişim ağlarının kurulum ve yönetimini basitleştirerek tüm Fortinet erişim yönetim platformlarıyla uyumlu tek bir araç sunuyor. Bu platformlar içerisinde FortiWLC kurumsal kablosuz LAN kontrolcüleri, entegre FortiGate kurumsal güvenlik duvarı LAN kontrolcüleri ve FortiCloud’un daha az kontrolcüye sahip kablosuz bulut yönetimi de bulunuyor.
 
Tak-çalıştır özelliğine de sahip olan evrensel erişim noktaları, cihazların otomatik bir şekilde uygun yönetim paneli tipini seçmesini ve konfigürasyon bilgilerini göstererek BT’nin manuel bir şekilde tüm güncellemeleri yapmasına gerek kalmadan hızlı kurulum yapmasını sağlıyor.