Güvenlik 16 MART 2009 / 07:18

Microsoft'tan App Store'a rakip geliyor

Microsoft, Windows Mobile sistemi kullanan cep telefonları için programlar satacak merkezi bir pazar oluşturmayı planlıyor.

Microsoft, Windows Mobile sistemi kullanan cep telefonları için programlar satacak merkezi bir pazar oluşturmayı planlıyor.


Planlanan sistem Apple’ın iPhone telefonlar için açtığı App Store’a benziyor. Ancak önemli bir farkı var; Microsoft dış yazılım geliştiricilerle açık iletişim içinde olmaya söz veriyor. Microsoft, geliştiricilerin programlarını bu yaz itibariyle sunabileceğini söyledi. Mağaza açıldığında Windows Mobile kullanıcıları, bir web sitesi ya da cep telefonları üzerindeki bir uygulama aracılığıyla programlar satın alabilecekler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun