Güvenlik 13 MART 2012 / 22:40

Microsoft SharePoint'e yeni koruma geldi

Kaspersky Lab, Microsoft Sharepoint platformunu korumak için tasarladığı SharePoint Server için Kaspersky Security ürününü piyasaya sunacağını duyurdu. Yeni ürün, Microsoft'un ortak çalışmalar ve dosya belleği için tasarlanmış çözümlerini kullanan müşteriler için etkili bir koruma teknolojisi geliştirirken, kötü amaçlı yazılımlara karşı sağladığı korumasına ek olarak iç dosya belleği için etkili politika sunan içerik filtreleme yeterliliğine de sahip. Bunun yanı sıra oldukça sık periyodlarla gerçekleştirdiği veritabanı güncellemeleriyle kötü amaçlı yazılımların yaygınlaşmasını hem kurumsal işbirliği platformlarında hem de dosya belleği sistemlerinde etkili bir şekilde önleyebiliyor.

İşbirliği platformunda kurumsal politikaya bağlı kalarak etkili bir yol sunan ürün, içerik filtreleme özellikleri BT yöneticisinin isimlerine, uzantılarına ve içerik tiplerine dayanarak kullanıcıların belirli dosyaları hafızaya alma girşimini bloke etmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra içerik analizi yapılırken daha sonraki içerik filtresi için yerleşik, özelleştirilebilir sözlüklerden yararlanabiliyor. Bu uygulama dört dilde tasarlanmış özelleştirebilir sözlükleri de kapsarken, kullanıcılara aynı zamanda kendi özelleştirdikleri sözlükleri yaratıp kullanabilme imkanı tanıyor.

Konuya değinen Kaspersky Lab Ürün baş Sorumlusu Petr Merkulov, Bt trendinin özellikle birlikte çalışma konusunda şirket içindeki ve dışındaki kişiler arasındaki sınırları bulanıklaştırmaya devam ettiği için kurumsal BT koruma ekiplerinin yeni risklerle karşılaşabildiklerini belirtti. Ancak iş ortaklarının ne tür bir son nokta güvenlik sistemine sahip olduğu ile ilgili neredeyse hiçbir etkiye sahip olmayacaklarını söyleyen Merkulov, aynı zamanda kişilerin istem dışı olarak virüs içeren dosyaları birbirlerine göndermelerinin büyük bir risk kaynağı oluşturduğunu ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun