Güvenlik 30 MAYIS 2011 / 16:24

Microsoft genç hacker’ı ödüllendirdi

Microsoft genç haklayıcıyı ödüllendirdi

Güvenlik konusuna alternatif bakış yazılım devinden geldi. Xbox ağına saldıran 14 yaşındaki çocuk artık Microsoft için çalışacak.Eskiden beri hacker’ların saldırdıkları kuruluşlar tarafından yüksek maaşlarla işe alındıkları ya da en azından ‘açık yakalama’ göreviyle onlar için çalıştıkları biliniyor. İşte buna yeni bir örnek.

Geçtiğimiz ay içerisinde Xbox’ın destek sayfasının ‘phishing’ uyarıları vermesine neden olan 14 yaşındaki bir çocuk Microsoft’un kanatları altına girdi. Dublin’de yaşayan gencin yeteneklerinin Microsoft tarafından geliştirileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Xbox’a yönelik saldırı, Sony’nin 77 milyon kullanıcısının kişisel bilgilerinin çalınmasıyla başlayan felaketin gölgesinde kalmıştı.

(ed: Microsoft bu çocuğu ne amaçla kullanacak bilinmiyor. Kendi açıklarını bulabilmek için yetiştirmesi sorun değil ama Sony’nin korkması gereken bir durum varsa bilelim)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun