Güvenlik 07 ARALIK 2011 / 08:39

McAfee 250 çalışanıyla yollarını ayırıyor

McAfee iş gücünün yüzde 3'ünü kaybediyor

Güvenlik şirketinin küresel iş gücünün yüzde 3’üne denk gelen işten çıkarma operasyonunun piyasadaki etkinliği artırmak için yapıldığı belirtildi.Şubat ayında 7.7 milyar dolara Intel tarafından satın alınan güvenlik şirketi McAfee, 2012 planlamaları çerçevesinde iş gücünün yüzde 3’ünden vazgeçme kararı aldı. McAfee adına konuşan Ian Bain, “2012’deki büyüme hedefimize daha iyi hazırlanabilmek için, küresel iş gücümüzün küçük bir yüzdesinden feragat etme kararı verdik” dedi.

Şirketten ayrılacak 250 kişinin McAfee’nin temel işinin parçası olmadığı belirtilirken, hangi bölümlerden çıkarmalar gerçekleşeceği açıklanmadı.

Son dönemki yoğun saldırılar nedeniyle güvenlik şirketlerinin öneminin arttığı görüldü. Bu nedenle yılın başında işlemci üreticisi Intel, kullanıcılarına daha fazla güvenlik sağlamak için piyasanın en büyük güvenlik şirketlerinden birini satın aldı.

Bu satın almanın güvenlik piyasasının bir diğer başa güreşen oyuncularından Symantec’in işine yaradığı düşünülmüştü.
ETİKETLER : intel mcafee symantec
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun