Güvenlik 23 AĞUSTOS 2012 / 15:03

Mac'in Dağ Aslanı'nı ESET koruyacak

Mac'in Dağ Aslanı'nı ESET koruyacak

Apple'ın yakın zamanda hayata geçirdiği yeni işletimi sistemi "Mac OS X Mountain Lion" ESET'in güvenlik çözümleriyle korunacak. ESET’in Macintosh kullanıcıları için geliştirdiği Cybersecurity ürünü Apple’in en güncel işletim sistemi Mountain Lion’a uyumlu hale getirdi. Böylece pek çok yenilikle donatılan Mac OS X Mountain Lion işletim sistemi, ESET’in eşleştirilmiş çözümleriyle zararlı yazılımlara karşı daha güvenli hale geliyor.

İşletim sistemiyle entegre bir şekilde çalışan güvenlik çözümü, internetteki tehditlere karşı Mac’i güvende tutmak için ekstra güvenlik katmanları, proaktif koruma ve algılama özellikleriyle kullanıcılara sunuluyor. ESET'in ürünü sezgisel ve kolay kullanımlı arayüzüyle kullanıcıları yönlendirmenin ve ipuçları ve teknik bilgileri hızlı ve ücretsiz olarak  sağlamanın yanı sıra, genel performansı etkilememek için arka planda sorunsuz olarak çalışabiliyor.

ESET Cybersecurity for Mac’in Özellikleri:

• Tüm virus imza veritabanı güncellemeleri otomatik olarak yapılıyor ve tüm tanımlamaların güncel tutulması sağlanıyor.

• İsteğe bağlı ve zamanlanmış taramalarla cihaz güvende tutuluyor.

• ESET Threat Sense teknolojisiyle birlikte tüm Microsoft ve Mac virüsleri, casus yazılımları ve diğer tehditler proaktif olarak tespit ediliyor.

• Sezgisel ve bilinen OS X görünüm ve izlenimi sağlanıyor.

• Gelişmiş ayarları sayesinde, derinlemesine tarama, ayar dosyaları, sezgisel algılama, kullanıcının kolayca kontrol edebilmesi sağlanıyor.

• USB sürücü, CD, DVD, hafıza kartı, FireWire gibi taşınabilir medya taraması yapılabiliyor.

• ESET Remote Administrator ile herhangi bir ağ üzerinden kolayca çalışma yürütülür.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun