Güvenlik 06 MAYIS 2016 / 12:40

LOCARD Global Cyber Security Summit için geri sayım başladı

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen uzmanları ve hackerlar, konuşmacı olarak LOCARD Global Cyber Security Summit’te katılımcılarla buluşacak.

20-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Steigenberger Hotel Maslak’ta düzenlenecek zirvede, siber güvenlik alanındaki güncel konular ve gelecekte oluşabilecek riskler mercek altına alınacak. Bu yıl, ‘Are You Safe’ yani ‘Güvende Misiniz?’ sloganı ile hayata geçirilen etkinlikte, hem kamu hem özel sektörün temsilcileri bir araya gelecek. 

Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyan LOCARD Global Cyber Security Summit’in konuk ülkesi İspanya. Musa Savaş, Nurhan Demirel ve Igor Lukic  tarafından organize edilen LOCARD Global Cyber Security Summit’te siber güvenlik uzmanları ve hackerlar, kamuda bu alanda çalışan yetkililer, bankalar, şirketlerin üst düzey güvenlik çalışanları ve siber güvenliğe ilgi duyanlar bir araya gelecek. Dünyanın farklı şehirlerinden hacker ve güvenlik uzmanlarının katılacağı LOCARD Global Cyber Security Summit konuşmacıları arasında Türkiye ve İspanya Siber Suçlar Polis Departmanlarından uzmanların yanı sıra, Telefonica’nın siber güvenlik şirketi Elevenpaths CEO’su Chema Alonso, Deloitte CyberSOC Academy’den Deepak Daswani, Brainbackups.com kurucusu Russell Hanson, David Melendez ile Halil Öztürkci ve İbrahim Baliç gibi siber güvenlik alanında öne çıkan uzmanlar konuşmacı olarak yer alıyor.
 
Türkiye’nin özellikle son dönemlerde karşı karşıya kaldığı siber güvenlik saldırıları siber uzayda güvenliğin ne kadar önemli olduğu konusunu gözler önüne serdiğini ifade eden LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Genel Müdür Musa Savaş:

“Hayatımız siber dünyaya doğru yaklaşırken siber güvenlik kavramının önemi bir kat daha artıyor. Bugün bile bildiğimiz anlamda geleneksel savaş, terör eylemleri, karşı istihbarat faaliyetleri artık siber dünyanın kurallarına göre gerçekleşiyor. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülke, siber tehditlere karşı özel siber ordular kuruyor. Kritik görevler sürdüren şirketler kendilerini siber güvenlik elemanlarının korumasına emanet ediyor. İçinde bulunduğumuz bu yeni düzenin kaçınılmaz bir sonucu olarak, artık bir dünya hub noktası haline gelen İstanbul’da uluslararası bir etkinlikte siber güvenlik kavramını konunun uzmanlarıyla ele alıyoruz. Unutmayın siber uzay varoldukça siber güvenlik de varolacaktır.” dedi.
 
ETİKETLER : locard siber güvenlik
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun