Güvenlik 07 EYLÜL 2010 / 09:49

LG'den renkli beyaz eşyalar

IFA'dan haberler gelmeye devam ediyor, LG beyaz eşyalarını sunuyor.

IFA'dan haberler gelmeye devam ediyor, LG beyaz eşyalarını sunuyor.


Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı ‘IFA 2010' yenilikleriyle sıkça haber konusu oluyor. Bu kez de LG'nin renkli beyaz eşyalarına göz atıyoruz.

Öncelikle LG'nin ilk kez tanıttığı buzdolabını inceleyelim. 385 litrelik saklama hacmi bulunan buzdolabı, LG'nin ifadesine göre kategorisinde en büyük hacme sahip olmasıyla övünüyor. Ürün ankastre olmasıyla da kullanıcılarına 50 litre daha fazla alan sağlıyor.

Kullanılan Lineer Kompresör buzdolabındaki gıdaların tazeliğini uzatmasının yanında sıradan bir A+ buzdolabına göre yüzde 28 daha az enerji tüketiyor. Ayrıca Almanya'da gerçekleşen IFA'ya uygun şekilde Almanya'daki deney laboratuarı SLG Prüf-und Zertifizierungs GmbH tarafından onaylanmış Opti Temp Zone ve Vira Light Zone teknolojileri sebze ve meyvelerin daha uzun süre taze korunmasına yardımcı oluyor.

LG, Lineer Kompresör'üne güvenini verdiği 10 yıllık garanti ile gösteriyor.

Yeni nesil kömürlü fırın: Solar Combi

Yeni nesil Lightwave ürünlerini sergileyen LG, ilk kez IFA'da dünyanın kömürlü ısıtıcı ve ısı sabitleyici (T-stabilizer) ile donatılmış ilk fırını olan Solar Combi'yi kamuoyuna sundu. Fırın ısı kaynağı olarak kömür kullanıyor. Böylece yiyecekler daha doğal pişebiliyor.

Yeni nesil fırın, klasik fırınlara göre yüzde 30 enerji tasarrufu da sağlayabiliyor.

Bir akıllı robot süpürge de LG'de bulunuyor

Samsung'un akıllı süpürgesi üzerinde bulunan algılayıcılar sayesinde evi tanıyarak temizlik yapabiliyor. LG'nin robot süpürgesini de görmekte bir fayda var.

LG'nin robot süpürgesi Hom-Bot, ultrasonlu ve enfrarujlu algılayıcılar kullanıyor ve LG'nin iddiasına göre, diğer robot temizleyicilere göre çok daha hızlı be akıllı temizlik sağlayabiliyor. 60 desibellik düşük düzeyli gürültüsüyle kullanıcısını rahatsız etmeyen Hom-Bot, pilini şarj etmek için otomatik olarak şarj istasyonuna geri dönüyor.

Hom-Bot da çoğu robot temizleyicide kullanılan Ni-MH pillerin aksine, bellek üzerinde etkisi olmayan, uzun ömürlü LiPB pil kullanılıyor.

Dayak atan elektrik süpürgesi

LG'nin en iddialı olduğu elektrik süpürgesi dünyanın ilk motorlu toz sıkıştırma sistemine sahip olan ‘Kompressor Elite' tekrar havaya karışan toz parçacıklarını azaltmayı hedefliyor. Süpürgede bulunan dövme sistemi (Power Punch) yatakların yüzeyine dakikada yaklaşık 3 bin kez vurarak, en ayrıntılı temizliği sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun