Güvenlik 14 MART 2016 / 12:30

Kuzey Kore ve Güney Kore gerilimi büyümeye devam ediyor

Kuzey Kore'nin, Güney Kore'ye siber saldırı düzenlemeye devam edttiği ileri sürülüyor.

Kuzey Kore, Güney Koreli üst düzey devlet görevlilerinin telefonlarına siber saldırı düzenlediği iddia ediliyor. Güney Kore Milli İstihbarat Servisi'nden yapılan açıklamaya göre 40'a yakın üst düzey devlet görevlisinin telefonlarına saldırı düzenlendiği iddia edilirken, Güney Kore demir yolu sistemlerinin de siber saldırya maruz kaldığının bilgisi verildi. 

Reuters'de yer alan habere göre Kuzey Kore düzenlediği saldırı ile ülkede son dönemde büyük güven kaybı yaşayan istihbarat ajansına olan güveni iyice kırmayı ve bu noktada ikilik çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor. Saldırının sonuçları hakkında net bir bilgi verilmese de Güney Kore saldırı ve saldırıyı düzenleyenler hakkında şimdiden bir fikir ayrılığı yaşamaya başladı. 

Ülkenin muhafazakar kesimi saldırının Kuzey Kore taraından yapıldığından emin bir şekilde konuşurlarken, sayısı hiç de azımsanmayacak bir kesim ise saldırının istihbarat teşkilatı tarafından düzenlendiğini öne sürüyorlar. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun