Güvenlik 27 MART 2009 / 10:09

Küçük ölçekli işletmeler için depolama çözümleri

Seagate, ofis sürdürülebilirliği ve çalışma zamanının en iyi şekilde kullanımı için verileri koruyacak bir ürün yelpazesi sunuyor.

Seagate, ofis sürdürülebilirliği ve çalışma zamanının en iyi şekilde kullanımı için verileri koruyacak bir ürün yelpazesi sunuyor.


İlk olarak 2008 yılında taşınabilir bir Tam Veri Şifreleme (Full Disk Encryption) diski olarak piyasaya sunulan Seagate BlackArmor’un yeni ürün serisi;  küçük ölçekli işletme çalışanlarının dijital veri yönetim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, network’lere bağlanabilen, taşınabilir iş istasyonu ve depolama çözümleri ailesinin genel adı olarak tanımlanıyor.  Hiç IT hizmeti almayan veya az bir destekle çalışan işletmeler için basit, kurulumu ve yönetimi kolay bir çözüm olarak tasarlanan BlackArmor, 50’ye yakın çalışanlı küçük ofis ortamları ve kendi işinde çalışan profesyoneller için mükemmel bir depolama çözümü sunuyor. 


Küçük ölçekli işletmelere yönelik geliştirilen ve depolama çözümleri ailesinde duyurulacak ilk iki ürün olan Seagate BlackArmor NAS 440 ve BlackArmor NAS 420, şirketlerin önemli iş bilgilerini merkezi ve güvenli bir şekilde yönetebilmeleri için tasarlandı. Her iki ürün de Seagate sabit diskleri içeren dört sürücü yuvalı (four-bay) bir NAS (Network-attached storage) cihazından oluşuyor. BlackArmor NAS 420 dört disklik bir kasa içinde iki disk ile sunulurken, BlackArmor NAS 440 dört disk içeriyor. Cihazların kapasiteleri BlackArmor NAS 420’de 2 TB iken BlackArmor NAS 440’da 8 TB’a çıkabiliyor.


Seagate BlackArmor NAS 440 ve BlackArmor NAS 420 ağ sunucuları, Windows XP, Windows Vista ve Mac OS X 10.4.11 ile sonraki sürümlerini destekliyor.  www.seagate.com/blackarmor

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun