Güvenlik 29 MART 2012 / 15:33

Kızıl hackerlar polis sitelerini yine çökertti

‘Kızıl hackerlar’ olarak bilinen RedHack grubu, Ankara’da eylem yapan memurlara müdahale eden polisi ve basına yönelik baskıyı protesto amacıyla dün gece İstanbul dışındaki tüm emniyet teşkilatı sitelerini hackledi.RedHack hacker grubu, KESK üyesi memurlara uygulanan polis şiddetini ve basın üzerindeki baskıları protesto etmek amacıyla dün gece Türkiye'deki polis sitelerine erişimi engelledi. Hacklenen siteler sabah 10.00 itibariyle yeniden erişime açıldı.

Polis daha önce, RedHack üyesi olduğunu iddia ettiği 7 kişiyi tutuklamış ve bu kişilerin özel yetkili mahkemelerce yargılanacağı öğrenilmişti. Bunun ardından RedHack bir açıklama yaparak, kendilerinin dışarıda olduğunu, tutuklanan kişilerin kendileriyle ilgisi olmadığını ifade etmişti.

Tüm internet siteleri kapatılan RedHack, olayı "An itibariyle Türkiye’de polis sitelerinin yüzde 95'i tarafımızca kapatılmıştır! Hapisten bu kadarı oluyor idare edin!" diyerek twitter hesabından duyurdu. RedHack grubu bu eylemi "30 Mart 1972'de şehit düşen Mahir Çayan'a" ithaf ettiklerini belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü hacker saldırısıyla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Twitter hesaplarından duyurdular

Tüm internet siteleri kapatılan RedHack, olayı "An itibariyle Turkiyede polis sitelerinin yuzde 95'i tarafimizca kapatilmistir! Hapisten bu kadari oluyor idare edin!" diyerek Twitter hesabından duyurdu. RedHack, eylemi "30 Mart 1972'de şehit düşen Mahir Çayan'a atfettiklerini" söyledi.

RedHack tarafından twitterda şunlar dile getirildi:

  • Sonuc olarak biz burdayiz adamim, hadi biraz dans edelim ;)

  • Ve bu sucu islemekten onur duyuyoruz! Cunku tarih bizi belki hapisle sinayacak, ama sizi serefssiizlikle hatirlatacak!

  • Buldugunuz masum insanlari kurbanlik koyun gibi hapse atiyor, bizleri buldugunuzda 36 yil vereceginizden soz ediyorsunuz!

  • Siz elinizdeki medya ve guc organlariyla bize sansur getirmeye bize olan destegi "insanlari korkutarak" kesmeye calisiyorsunuz!

  • Evet biz sucluyuz! Siz kendi halkinizi joplarken, biz halkimizi joplayanlari hackledik! Tek sucumuz bu! Ve siz bize terorist diyorsunuz++

  • Simdi biz tutuklanmadiysak iceride yatan ve biri 17 yasinda bir kiz ogrenci olan 7 kisi neden tutuklu? Sessiz kalacakmiyiz?

  • 1 haftada yakalanirlar, "ozel savcidan sonra korkarlar" artik kayiplara karisirlar diyenler; idda'yi kaybettiniz sökülün yemekleri çaylari:)

  • Facebook, Blogger, WP gibi saglayicilar tum sitelerimizi kapatti. Facebookta adimiza acilan "resmi" denilen sitelerin bizimle alakasi yoktur

  • Kendi ilinizin veya ilcenizin sitesine girin aciliyorsa $ansli %5'e sahipsiniz, acilmiyorsa daha $ansli olan %95'tensiniz ;)

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun