Güvenlik 02 MAYIS 2011 / 14:26

Kingston’dan hırsıza yasaklı USB bellek

DataTraveler serisinin yeni üyesi çalındığında veya kaybolduğunda veriye erişimi engelliyor. İşletmeler ve devlet kurumlarındaki veri kaybını ve bundan kaynaklanan fazla masrafları önleyemeye yardımcı olacak yeni USB çözümünü tanıttı.

DataTraveler serisinin DT4000-M adlı yeni modeli kaybolma veya çalınma halinde ‘kilitlenebilme’ özelliğini taşıyor. Sürücü, tamamen kilitlenmeden önce kullanıcıya göre özelleştirilebiliyor, adli tıp analizi ve uyumu için, içerdiği verilerin yedeklenmesini veya geri yüklenmesini sağlıyor.

İş güvenliğini artıracak güçlü ve donanım tabanlı şifrelemeye sahip DT4000-M, BlockMaster’ın; en iyi USB koruması, esnekliği ve merkezi yönetim kontrolünü düşük maliyetle sunan ‘SafeConsole’ sunucu yazılımını kullanıyor.

Kingston Güvenli USB İş Müdürü John Terpening: “Son dönemlere ait veri kaybı istatistikleri ve vakaları, sadece güvenli USB sürücülerinin kullanımı için değil, aynı zamanda kurumlar genelinde güvenli USB sürücüsü stratejileri için de ciddi bir ihtiyaç doğuruyor. DT4000-M, doğru maliyet, esneklik ve kullanım kolaylığı sunarak, doğru seviyede güvenlik sağlıyor.” dedi.