Güvenlik 12 ARALIK 2012 / 12:08

Kingston Digital, ESET ve ClevX ile iş ortaklığını duyurdu

Kingston, ESET ve ClevX'le işbirliğine giderek, kurumsal müşterilerini, fikri ve mülkiyet hakkı denetimleriyle desteklemeyi amaçlıyor. Şirketler arasında yapılan işbirliği, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan ESET Proactive’i ve kurumlar için üretilen Kingston güvenli USB bellekleri için ClevX Innovation’ı kapsıyor.

Günümüzde internet tehditlerinin artması ve mobil iş gücündeki büyüme, veri korumayı her zamankinden daha zorlu ve kritik bir konu haline getiriyor. Kayıp ya da çalıntı Flash sürücüler, eğer daha önce şifrelenmediyse hassas verilerin açıkta dolaşmasına neden olabiliyor. Bu durum, iş ortakları ve müşterilerin güvenini ve güvenilirliği zedeleme, finansal zarara yol açma, cezai uygulamalar ve uyumsuzluk sorunları gibi bir dizi olumsuz gelişmeyle sonuçlanabiliyor.ESET Kuzey Amerika CEO’su Andrew Lee konuyla ilgili şöyle konuştu;
“İnsanlar çoğu kez hassas kişisel dosyaları kendi USB sürücülerinde saklıyor ve bunları başka bir bilgisayara taktıkları anda zararlı bir kodun bulaşma olasılığını akıllarına getirmiyorlar. Böylece bulaşan bu yazılım kodları, USB ile birlikte diğer makinalara da taşınmış oluyor. Kingston ve ClevX ile birlikte bugün USB Flash sürücülerin içeriklerini güvenli ve casus kodlara karşı korumalı kılan bir çözüm önerebiliyoruz, böylece zararlı kodların farklı ortamlarda yaygınlaşmasını önleyebiliyoruz”

Kurumsal son kullanıcılar, güçlü bir şifreye sahip Kingston’ın USB Flash sürücülerini kullanmaya başladıkları andan itibaren, ESET’in, kötü amaçlı kodlara karşı koruma yazılımına hızlı ve kolay bir şekilde erişebiliyor. Herhangi bir yönetim yapılandırmasına gerek duymaması, son kullanıcıların bu sürücüleri rahat kullanmasını sağlamayı vadettiği gibi bilgi işlem bölümlerinin değerli zamanlarını bazı kurulum ayarları yapmak için harcamasının önüne geçiyor.

USB bir kez bağlandıktan ve şifre girildikten sonra, ESET güvenlik motoru, sürücüyü casus yazılımlara karşı taramaya başlıyor. Sistemde yerleşik antivirüs yazılımlarıyla bir çakışmaya neden olmadan taşınabilir sürücüyü truva atları, solucanlar, kök yazılımlar ve virüslere karşı taramadan geçiriyor. Kötü niyetli bir kod bulunması durumundaysa kullanıcıyı anında uyarıyor. İnternet bağlantısı sağlandığı an ise otomatik olarak saat başı yazılım için gerekli güncellemeleri yapıyor.
ETİKETLER : clevx ESET kingston
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun