Güvenlik 26 TEMMUZ 2011 / 11:29

Kelin ilacı olsa...

Haklayıcılar, kişisel bilgisayarlardan kamu kurumlarına kadar uzanan kurban listesine siber suçları engellemekle görevli çok korunaklı birimleri de ekledi.İtalya’da yaşanan bir olay, son dönemde sayısı artarak gündeme oturan siber saldırıların ne boyutlara vardığının en önemli göstergesi. Kritik altyapıyı korumakla görevli ‘Milli Anti-Siber Suçlar Merkezi’nden (CNAIPIC) veri çalan haklayıcılar ‘kendini ispatlama’ konusunda büyük bir adım atmış oldu.

Merkezde siber suç araştırmaları sırasında ele geçirilen kanıtların saklandığı sunucuya sızarak buradan 8 GB veriyi ele geçirmeyi başaran 'Legion of Anonymous Doom' adlı haklayıcılar grubu, bu verileri tamamen açık etmeyi planladığını açıkladı.

(Ed: Olay siber suçlara karşı koymakla görevli birimlerin bile ne kadar aciz durumda olduğunun çok önemli bir göstergesi. Kişisel bilgisayarları bırakın, en önemli bilgilere ortak olan sıradan bir kamu kuruluşunun bile ne kadar büyük bir tehlike altında olduğu açıkça ortada.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun