Güvenlik 13 EYLÜL 2011 / 17:29

KAV 2012 ve KIS 2012 bilgisayarınıza havaalanında bile yüksek koruma sağlıyor

Başlığın tercümesi şöyle: Kaspersky Lab’in yeni ürünleri Kaspersky Anti-Virus 2012 (KAV 2012) ve Kaspersky Internet Security 2012 (KIS 2012) kullanıcıları bilinmeyen tehlikelerden korurken, yeni ürünlerin en dikkat çekici özelliği bulut ve hibrit koruma olarak öne çıkıyor. Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, en popüler ürünlerinin son sürümlerini Kaspersky Anti-Virus 2012 ve Kaspersky Internet Security 2012’yi Türkiye’deki ev kullanıcıları için piyasaya sundu. 2012 sürüme sahip ürünlerin en dikkat çekici özellikleri arasında bulut ve hibrit koruma yer alıyor. Ürünler yüklendikleri cihaz üzerinden bulutta yer alan kaynakla sürekli bilgi alışverişi yapıp en güncel tehdit bilgi veritabanından faydalanarak kullanıcıları koruyor.

Kaspersky Internet Security 2012 ve Kaspersky Anti-Virus 2012 ürünleri Türkiye’nin seçkin teknoloji mağazalarından ve Kaspersky Lab iş ortaklarından temin edilebilecek. Kaspersky Internet Security 2012 1 kullanıcı kutu fiyatı 45 USD+KDV; Kaspersky Anti-Virus 2012 bir kullanıcı kutu fiyatı 35 USD+KDV olarak satışa sunuluyor.

Kaspersky Lab’in son sürüm ürünleri KIS 2012 ve KAV 2012, şüpheli programların imza tabanlı olmayan farklı bir davranış analiz yöntemi kullanarak yeni tehditleri etkisiz hale getiriyor. Sunduğu gelişmiş korumayla dikkat çeken Kaspersky Lab ev ürünleri, çalışılan dosya tipi veya internete ne sıklıkla ve nereden girildiğinin önemi olmadan bilgisayarı ve bilgileri koruyor.

Türkçe dil desteğine sahip KIS 2012 ve KAV 2012 ürünlerini Türkiye’deki kullanıcılarının hizmetine sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kaspersky Lab Türkiye Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu, yeni sürüme sahip bu ürünlerin Türkiye’deki kullanıcılara bilgisayarlarında güvenli ve verimli bir çalışma ortamı sunacağını ifade ediyor. Terzioğlu, “Yapılan araştırmalara göre kötü amaçlı yazılımlar her geçen gün hızla artıyor ve her gün ortalama 70 bin kötü amaçlı yazılım ortaya çıkıyor. Kaspersky Lab olarak bu tehdit ve tehlikelere karşı yeni ürünlerimizle kullanıcıları korumaya devam ediyoruz. Hibrit ve bulut koruma özellikleriyle KIS 2012 ve KAV 2012 en son güvenlik teknolojilerine sahip” diyor.

Buluttan gelen gelişmiş koruma

Ürün yüklendiği cihaz üzerinden, bulutta yer alan kaynakla devamlı bilgi alışverişi yaparak en güncel tehdit bilgi veritabanından faydalanarak kullanıcıları koruyor. Yeni sürüm ürünlerde bu korumanın nasıl olduğu da kullanıcılara anlatılıyor. Ana program penceresi, kullanıcılara hangi bulut bileşenlerinin aktif olduğu ve kullanıcıların bilgisayarlarını ve kişisel bilgilerini nasıl koruduğu gibi detaylı bilgiler de sağlıyor.

Kaspersky Internet Security 2012 ve Kaspersky Anti-Virus 2012 kullanıcıları, sadece tek bir tıkla, yerel bir bilgisayarda herhangi bir dosyanın durumunu öğrenebiliyor ve kullanıp kullanmama konusunda bilinçli bir karar verebiliyor. Kullanıcıların yapmaları gereken tek şey, dosyanın simgesine sağ tıklayarak, “Dosyanın durumunu KSN’de görüntüleyin”i seçmek. Üç yıl önceki kuruluşundan ve gelişiminden bu yana büyük gelişme kaydeden Kaspersky Security Network, bulut teknolojisinin belirlediği tehdit seviyesi daha sonra kullanıcılara gösteriliyor. Dosyanın tehdit seviyesine ek olarak, kullanıcılar aynı zamanda dosyanın coğrafi dağılımı, diğer kullanıcıların paylaştığı güven dereceleri ve Kaspersky Lab’in bulut izleme ve hızlı yanıt sistemleri tarafından saklanan diğer benzer bilgilere ulaşabiliyor.

Kaspersky Internet Security 2012 ve Kaspersky Anti-Virus 2012 sürümleri internet kullanıcılarını, hileli, kötü amaçlı ve spam içeren web sitelerine yönlendirecek bağlantılara karşı uyarıyor. Kaspersky Lab’in en son ürünleri, şiddet içeren, kötü içerikli ve yetişkinlere yönelik web siteleri dahil olmak üzere birçok istenmeyen internet kaynakları hakkında en güncel bilgilere buluttan yararlanarak sahip oluyor. Bu sayede kullanıcılar, kişisel bilgilerini çalmak veya bilgisayarlarına zarar vermek için tasarlanan web sitelerine girmeyeceklerine emin olabiliyor.

Hibrit teknolojisiyle çok katmanlı koruma

Kaspersky Lab aynı zamanda bulut koruma ve güvenlik yazılımı bileşiminin kullanıcıların bilgisayarında çalışan çok katmanlı koruma sağlayan ideal bir yol olduğuna inanıyor. Şu anda bu hibrit yaklaşım, geniş yelpazede var olan tehditlere karşı mücadele açısından en iyi seçenek durumunda bulunuyor. Bu nedenle yeni ürün sürümlerinin her ikisinde de, gelişmiş bulut teknolojileri ve geliştirilmiş program yetenekleri yer alıyor.

Ürünler internette gezerken, VoIP arama yaparken, HD video izlerken, çevrimiçi oyun oynarken, web’de araştırma yaparken ve görüntülerken ideal bir günlük kullanım performansı sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun