Güvenlik 24 AĞUSTOS 2016 / 12:54

Kaspersky ve VMware'den iş birliği

Kaspersky Lab VMware ile olan işbirliğini, günümüzün yazılım tanımlı veri merkezlerinin güvenlik özelliklerini geliştirmek için genişlettiğini duyurdu. VMware TAP Elite Partneri olan Kaspersky Lab, önemli şirket verilerinin güvenliğini arttırmak için VMware NSX Partner Programı’na katılıyor.

VMware NSX platformuyla ortak çalışmanın sonucu olarak Kaspersky Security for Virtualization ürünü, yazılım tanımlı veri merkezleri için koruma ve güvenlik temin edecek.  Bu iş birliğiyle birlikte ürün, sanallaştırılmış platformlara kötü yazılım engelleyici özellikler ve ağ koruma özelliklerini uygulayabilecek. Kaspersky Security for Virtualization ürünü özellikle sanallaştırılmış altyapılarda çalışacak şekilde tasarlandı. VMware NSX ile ortak çalışması sayesinde, yazılım tanımlı veri merkezleri ve hibrit bulut için sabit koruma özelliklerini geliştirecek. Bu iş birliği ile Sanal Makineler içinde herhangi bir ajan olmadan antivirus koruması, sanallaştırılmış ağlar için giriş engelleyici, güvenlik politikalarıyla bütünleşme, güvenlik dağıtım otomasyonu ve ölçeklenebilirliği, kötü amaçlı yazılım engelleyici ve dosya koruma görev orkestrasyonu gibi özellikler de sunulacak.
 
Yazılım tanımlı verinin uygulama merkezli modeli ve VMware NSX’in güvenlik otomasyonu ve öngörme özellikleri; Kaspersky Security for Virtualization ürünün tamamen otomatik kullanımını ve ölçeklenebilirliğini sağlayacak. Kaspersky Lab ve VMware NSX iş birliğinin sonucu olacak bu yeni sürüm 2016’nın dördüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun