Güvenlik 23 HAZİRAN 2011 / 18:20

Kaspersky bireysel kullanıcıya E-Data ile yönelecek

Kaspersky, bireysel güvenlik ürünlerinin Türkiye’deki dağıtımı için E-Data Teknolojiyle anlaştı.Kısa bir süre önce küresel anlamda gerçekleştirdiği yeniden yapılanma sürecinin ardından Türkiye’deki dağıtım kanalı için yeni bir arayışa giren Kaspersky, bireysel güvenlik ürünlerinin dağıtımı konusunda E-Data Teknoloji ile anlaşmaya vardı.

Anlaşmayı duyurmak için düzenlenen toplantıda konuşan E-Data Teknoloji Genel Müdürü T. Fatih Mutlu, bu yeni işbirliği ile sadece şirketin değil, aynı zamanda Kaspersky’nin de Türkiye pazarında daha da büyümesini sağlayacaklarını söyledi.

Bin 500’den fazla iş ortaklarının olduğunu ve böylece bu hedefe ulaşmanın kendileri için hiç de zor olmayacağını vurgulayan Mutlu, Türkiye pazarında IT Kanal İş Ortağı olarak Penta ve Arena ile çalışacaklarını, böylece Kaspersky ürünlerinin kullanıcıya güvenli biçimde ulaşacağını ifade etti.

“Türkiye’de daha iddialıyız”

Kaspersky Lab Orta Doğu ve Türkiye Yönetici Direktörü Tarek Kuzbari ise yaptığı konuşmada, “Bundan böyle Türkiye pazarında çok daha iddialı olacağız” dedi. Birlikte çalışacakları iş ortaklarının daha uzun soluklu olması için titiz davrandıklarını vurgulayan Kuzbari, eski bir iş ortaklıkları olan E-Data’nın artık bireysel ürünlerin Türkiye’deki dağıtıcısı olacağını ifade etti.

Kuzbari, “E-Data ile yaptığımız yeni anlaşmayla iş ortaklığının Kasperksy Lab olarak hem bizi hem de pazarı daha da büyüteceğine inanıyoruz. Türkiye, Kaspersky Lab için potansiyeli çok yüksek bir ülke. Bu nedenle bölgeye yönelik yatırımlarımızı her geçen gün artırarak devam etmeyi planlıyoruz” dedi. Kuzbari şöyle devam etti: “Türkiye ofisimizi İstanbul’da 2008 yılında açtık ve E-Data ile pazar payımızı önümüzdeki dönemde daha da artırmayı hedefliyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun