Güvenlik 01 TEMMUZ 2011 / 11:41

Kaspersky Android telefonları korumaya başladı

Kaspersky Endpoint Security 8’in yeni sürümü Android platformunun yanı sıra Symbian ve BlackBerry mobil işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını da destekliyor.Akıllı telefonları koruyan Kaspersky Endpoint Security 8 (KES 8), virus koruma, hırsızlığa karşı önleyici modüller, kişisel bilgiyi koruma, istenmeyen aramaları ve SMS’leri engelleme gibi pek çok farklı güvenlik özelliklerine sahip. Ayrıca istenen SMS, iletişim bilgileri ve istenen her dosya şifrelenerek saklanabiliyor.

Kötü amaçlı yazılımların yanı sıra akıllı telefonları da koruyan KES 8, akıllı telefonun çalınması veya kaybolması durumunda kurumsal bilgiyi saklıyor. Kullanıcı aynı zamanda cihazın dahili GPS alıcısını kullanarak akıllı telefonun yerini belirleyebiliyor ve SIM kartı değiştirilmiş olsa dahi bilgilendiriliyor.

Kaspersky Yönetim Kiti kullanarak, kurumsal BT altyapısının bir parçası olarak yönetilebiliyor. Sybase Afaria ve Microsoft System Center Mobile Device Manager gibi yönetim çözümleri de destekleniyor.

Kaspersky Lab Mobil Çözümler Bölümü Başkanı Sergey Nevstruev “Android platformu 2010 yılında çok büyüdü ve 2011’in ilk aylarında da lider pozisyona yükseldi. Maintenance Pack 1 ile akıllı telefonlar için koruma sağlayan Kaspersky Endpoint Security 8, Android ve diğer mobil cihazların kurumsal arayüzlere entegre olmasına izin veriyor. Sonuç olarak, kurumsal müşterilerimiz tarafından takdir edilen çözümlerimiz toplam dört farklı platformda kurumsal bilgi güvenliğini sağlıyor ve mobil platformun tehlikelerine karşı onları koruyor” dedi.

Akıllı telefonların popülerliği her geçen gün artarak devam ediyor. Araştırma şirketi Gartner’a göre, 2011 yılının ilk çeyreğinde mobil telefonların satışı yüzde 19; toplam satış genelinde akıllı telefonlar ise yüzde 23.6 oranında arttı. Araştırmaya göre en popüler akıllı telefon işletim sistemi Android olurken bunu Symbian ve Apple’ın iOS işletim sistemleri izliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun