Güvenlik 17 NİSAN 2009 / 10:19

Kalem tablet yeniden tanımlanıyor

Wacom'a özel yeni kalem teknolojisi birçok değişik özellikle geliyor.

Wacom'a özel yeni kalem teknolojisi birçok değişik özellikle geliyor.Bilkom'un distribütörlüğünü aldığı Kalem Tablet sektörünün öncüsü Wacom'un yeni ürünü Intuos 4, Swissotel'de düzenlenen davet ile kullanıcının beğenisine sunuldu. Wacom'u yakından tanıyan ve yeniliklerini takip eden sanat dünyasının önde gelen isimlerinin ilgi gösterdiği davette ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede'nin çocukları Miro ve Daren'in yaptıkları birbirinden ilginç çizimler ise herkese keyifli anlar yaşattı.


Lansman sırasında grafik dünyasının büyük ustalarından Gürcan Özkan'ın Wacom ürünlerini kullanarak canlı olarak karakter renklendirme çalışması gerçekleştirdi. Wacom'un Türkiyede'ki temsilcisi Bilkom, fotoğrafçılara, tasarımcılara ve sanatçılara yeni özellikler ve alternatifsiz performans sağlayan Intuos4 profesyonel kalem tableti tanıttı. Yeni nesil Intuos; 2048 basınç duyarlılığı seviyesi sunmakla birlikte, yeni kalem performansı ve tablet yüzeyine uygulanan en küçük kalem basınç farkını algılama kapasitesi özelliklerini de taşıyor.


Buna ek olarak özelleştirilebilir kısa yollar ve her tuşun o andaki işlevini gösteren OLED (Organik Işık Yayan Diyotlar) göstergelerinin eşlik ettiği değiştirici tuşlar özel iş akışı ve üretkenlik araçları arasında yerini alıyor. Standart, keçeli, çizgi ve esnek uçlar Intuos4 ile birlikte verilerek kullanıcıların çeşitli geleneksel sanat ve tasarım malzemeleri ile çalışıyormuş gibi hissetmesine olanak tanıyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun