Güvenlik 17 NİSAN 2009 / 10:19

Kalem tablet yeniden tanımlanıyor

Wacom'a özel yeni kalem teknolojisi birçok değişik özellikle geliyor.

Wacom'a özel yeni kalem teknolojisi birçok değişik özellikle geliyor.Bilkom'un distribütörlüğünü aldığı Kalem Tablet sektörünün öncüsü Wacom'un yeni ürünü Intuos 4, Swissotel'de düzenlenen davet ile kullanıcının beğenisine sunuldu. Wacom'u yakından tanıyan ve yeniliklerini takip eden sanat dünyasının önde gelen isimlerinin ilgi gösterdiği davette ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede'nin çocukları Miro ve Daren'in yaptıkları birbirinden ilginç çizimler ise herkese keyifli anlar yaşattı.


Lansman sırasında grafik dünyasının büyük ustalarından Gürcan Özkan'ın Wacom ürünlerini kullanarak canlı olarak karakter renklendirme çalışması gerçekleştirdi. Wacom'un Türkiyede'ki temsilcisi Bilkom, fotoğrafçılara, tasarımcılara ve sanatçılara yeni özellikler ve alternatifsiz performans sağlayan Intuos4 profesyonel kalem tableti tanıttı. Yeni nesil Intuos; 2048 basınç duyarlılığı seviyesi sunmakla birlikte, yeni kalem performansı ve tablet yüzeyine uygulanan en küçük kalem basınç farkını algılama kapasitesi özelliklerini de taşıyor.


Buna ek olarak özelleştirilebilir kısa yollar ve her tuşun o andaki işlevini gösteren OLED (Organik Işık Yayan Diyotlar) göstergelerinin eşlik ettiği değiştirici tuşlar özel iş akışı ve üretkenlik araçları arasında yerini alıyor. Standart, keçeli, çizgi ve esnek uçlar Intuos4 ile birlikte verilerek kullanıcıların çeşitli geleneksel sanat ve tasarım malzemeleri ile çalışıyormuş gibi hissetmesine olanak tanıyor.