Güvenlik 21 EYLÜL 2008 / 19:05

James Bond’un son silahı: Bang&Olufsen ses sistemi

007 31 Ekim’de vizyona girecek yeni macerası Quantum of Solace’de Aston Martin’ini BeoSound araç içi ses sistemi ile donatıyor.

007 31 Ekim’de vizyona girecek yeni macerası Quantum of Solace’de Aston Martin’ini BeoSound araç içi ses sistemi ile donatıyor.

007’nin yaratıcısı Ian Fleming’in aynı adlı hikayesinden uyarlanan ve beyazperdedeki 22. James Bond macerası olan Quantum of Solace’de ünlü ajan yine Aston Martin DBS kullanacak. Yalnız bu modelin bir önceki Aston Martin DBS’den bir farkı olacak. Süper otomobilde şanına yaraşır bir araç içi ses sistemi bulunacak: Bang&Olufsen BeoSound DBS. Tasarımlarıyla tanınan Danimarkalı üst uç ses ve görüntü sistemleri üreticisi Bang&Olufsen’in efsanevi İngiliz spor/süper otomobil üreticisi Aston Martin ile işbirliği sonucu ortaya çıkan BeoSound DBS’de tam on üç hoparlör bulunuyor. Sistemde sayısal sinyal işlemcisi ve B&O’nun geliştirdiği ses geliştirme teknolojisini kullanan ICEpower amplifikatörü de yer alıyor. Konsolun iki ucunda yer alan tiz sürücüler Akustik Lens Teknolojisi kullanıyorlar ve tiz seslerin 180 derece yayılımı sağlıyorlar. Sistemin geri kalanını beş orta frekans, üç yüksek frekans ve üç bas hoparlör oluşturuyor. Bang&Olufsen araç içi ses sistemlerindeki ustalığını Audi ile yaptığı işbirliğinin sonuçları ile kanıtlamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun