Güvenlik 27 NİSAN 2012 / 09:47

İşletmelere yönelik yeni güvenlik çözümleri

Kaspersky Lab, son teknoloji ürünü Kaspersky Sanallaştırma Güvenliği ile işletmelere yeni güvenlik çözümleri sunuyor. Las Vegas’ta düzenlenen VMware Partner Konferansı’nda duyurulan yeni çözüm, şirketlerin güvenlik risklerine takılmadan sanallaştırmadan faydalanmalarını sağladığı gibi VMware’in vShield Endpoint ile sorunsuzca entegre olabiliyor.

Kaspersky Sanallaştırma Güvenliği bütün sanal, fiziksel ve mobil çevrelerde müşterilere hepsi bir arada güvenlik platformu sunuyor. Şirketin daha önceki karmaşık kötü amaçlı yazılım karşıtı koruması ile birleşen bu çözüm kullanıcılara kolay yönetim için gelecek nesil koruması sağlıyor.

Kullanıcılara merkezi yönetim sistemi sunan çözüm, vShield Endpoint güvenlik çerçevesini kullanarak, ağ üzerindeki tüm sanal cihazları, sanal veri merkezlerini, sunucuları ve masa üstlerini otomatik olarak koruyup, güncelleyebilecek. Bununla birlikte ağa eklenen tüm yeni makineler ise otomatik olarak korunacak.

Konuyla ilgili konuşan Kaspersky Lab Ürün Baş Müdürü Petr Merkulov, VMware ile olan entegrasyonlarının, Kaspersky Lab’in kullanıcılarına güvenlik teknolojisini uygulama fırsatı verdiğini ifade etti. Merkulov, bu gelişmeyle birlikte şirketin diğer platformlar arasında geliştirilen sanal güvenlik sunumlarının sadece ilk adımını oluşturduğunu sözlerine ekledi.

Portfolyo hakkında daha fazla bilgiye  bu adres üzerinden ulaşılabilirsiniz.