Güvenlik 28 KASIM 2012 / 18:20

İranlı grup İsrail'in nükleer programına dair verileri ele geçirdiğini açıkladı

Birleşmiş Milletler’e bağlı nükleer gözlemci kurum Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın sunucularından birine haklayıcılar tarafından saldırı düzenlendi.Kırlangıç anlamına gelen Parastoo adlı grubun üstlendiği saldırıda, İsrail’in gizliden gizliye yürüttüğü nükleer silah programına ait olduğu iddia edilen bilgiler ele geçirildi. Grup daha sonra Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışan 100 kişinin bilgilerini kendi sayfaları üzerinde paylaştılar.

Saldırganlar yaptıkları açıklamada, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nda çalışan mağdurlara İsrail’in nükleer gücü ile ilgili faaliyetlerin soruşturulmasını talep eden bir toplu dilekçeye imza atmaları çağrısı yaptılar. Haklayıcılar, bunun reddedilmesi durumunda ise internette o kişilerle ilgili sahip olunan tüm özel bilgilerin paylaşılması konusunda tehditte bulundular.IAEA tarafından yapılan açıklamada, saldırının eski bir sunucuya gerçekleştirildiği belirtilirken, bilgilerin çalındığı doğrulandı. Açıklamada, sunucunun bir süre önce kapandığı ve uzmanların sunucuya ulaşımı tamamen engellemek için çalıştıkları belirtildi.

İsrail'in açıklamada bulunmadığı konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun