Güvenlik 04 MART 2009 / 08:21

Intel Atom işlemcide hedef büyütüyor

Netbook üreticileri, cihazlarındaki işlemci seçeneğini yakın zamanda artırmayı planlıyor. Intel bu alanda yeni işbirliklerine açık.

Netbook üreticileri, cihazlarındaki işlemci seçeneğini yakın zamanda artırmayı planlıyor. Intel bu alanda yeni işbirliklerine açık.


Seçeneklerin çoğalması, bilgisayar fiyatlarını daha da düşürecek. Böylece satışların yeniden canladırılması amaçlanıyor. Atom işlemcisini akıllı telefonlar gibi cihazlara da eklemeyi amaçlayan Intel, yarı iletken madde üretiminde önde gelen firmalardan Taiwan Semiconductor Manufacturing ile işbirliği yapmayı planlıyor.


Intel, mikroişlemci üretiminde daha önce hiç başka bir şirketle çalışmamıştı. Üreticileri mobil genişbant servis tedariği için kablosuz ağ operatörleri ile anlaşmaya başlayan netbooklar alanında Qualcomm ve Motorola spinoff Freescale Semiconductor, Intel’in bu alanda en büyük rakiplerinden olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun