Güvenlik 17 ŞUBAT 2016 / 10:44

Instagram'a çift katmanlı güvenlik geliyor

Sosyal paylaşım sitesi Instagram, kullanıcılarından gelen şikayetleri dikkate alarak çift katmanlı güvenlik uygulamasına geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde çoklu hesap desteği vermeye başlayan Instagram, kullanıcılarından gelen güvenlik konulu eleştirilere kulak tıkamadı. Sosyal paylaşım platformu, özellikle çok takipçiye sahip kullanıcıların hesaplarının güvenliğini sağlarken ortaya çıkan sorunlara karşı iki aşamalı güvenlik seti çekerken, kullanıcılar giriş ekranına, kullanıcı isimlerini ve şifrelerini girdikten sonra, güvenlik sistemine eklenen SMS doğrulama ile beraber hesaplarını çok daha iyi bir şekilde koruyabilecekler.

Kullanıcılardan gelen eleştiriler doğrultusunda geliştirilen yeni yapı, yine kullanıcıların tercihine bağlı olarak kullanılabiliyor. Özellikle çok kullanıcılı hesaplara yapılan saldırılar son dönemde Instagram'ın başını ağrıtmaya başlamış, ünlü isimler yaptıkları açıklamalarda Instagram'ın sahip olduğu platformun güvenliğini "yeterli" ölçüde sağlayamadığı konusunda eleştiriler getirmişlerdi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun