Güvenlik 18 AĞUSTOS 2015 / 10:27

IBM X-Force Exchange ile kurumsal güvenliği artıyor

Platin Bilişim’in lisans hizmeti sunduğu IBM X-Force Exchange, tam zamanlı, doğrulanmış ve böcek robotlardan, balküperinden, kapalı ağlardan, spam ayırıcılardan ve diğer makina tabanlı saldırı zekası kaynaklarından her dakika güncellenen 700 TB tan fazla data sağlayan bir saldırı zekası sunuyor.İş yaşamında veri güvenliği giderek önem kazanıyor. Küçük ve orta ölçekli firmalardan büyük kurumsal şirketlere dek hemen hemen tüm firmalar günümüzde veri güvenliği için çeşitli politikalar geliştiriyor ve güvenlik zekası çözümlerinden yararlanmaya çalışıyor. Ancak kaynak yetersizliği genellikle gözden kaçan bir nokta olarak öne çıkıyor IBM X-Force Exchange ise bu alanda önemli bir fark yaratıyor. IBM X-Force Exchange, online tehditleri durdurmak için hızlı ve entegre bir platform sağlamanın yanında saldırı zekasına dair paylaşımların olduğu bir işbirliği ve paylaşım platformu olarak göz dolduruyor.

Platin Bilişim’in lisans hizmeti sağladığı IBM X-Force Exchange ile günlük 15 milyar anonim saldırı olayları bilgisi sağlanmakta. Platformda 270 milyon alt uç noktadan toplanan gerçek zamanlı saldırı bilgisi bulunmakta ve data 25 milyar web sayfası ve imaj üzerinden saldırı taraması yapabilmekte. IBM X-Force Exchange, 89 binin üzerine kayda sahip veritabanı ile dünyanın en geniş veritabanlarından birisi konumunda ve 8 milyon spam ve atak üzerinde; derin bir güvenlik zekasına sahip. Platform ayrıca 860 binin üzerinde kötü IP tespiti ile sağlam bir tanınırlığa ve saygınlığa sahip.

Güvenlik tehditlerini durdurmak için verimli bir platform

IBM X-Force Exchange, IBM Saldırı Koruma Sistemini şekillendiren saldırı zekası üzerine oturtulmuş ve üçüncü güvenlik cihazları ile uyumlu hale getirilmiş durumdaTüm bunlara ek olarak çözüm, STIX ve TAXII için ileride planlanacak üçüncül entegrasyonlara göre dizayn edilmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Platin Bilişim Teknoloji Direktörü Can Topay, şirketlerde güvenlik algısının giderek geliştiğine ancak kaynak analizi doğru yapılmadığı için çoğunlukla güvenlik zekası konuşlandırmalarında sorun yaşanabildiğini söylüyor. Bamyacı, şirketlerde kurulan güvenlik çözümlerinin farklı kaynak kullanımları olduğuna ve bu yüzden bilgi akışının yavaşlayarak etkin bir veri koruma ortamının sağlanamayabildiğine dikkat çekiyor. IBM X-Force’un bu anlamda sektörde önemli bir değişim sağladığını söyleyen Bamyacı şu ifadeleri kullanıyor:

“Kurumsal şirketlerde güvenlik algısını komple bir yaklaşım olarak görmek ve kapsamlı risk analizi yapabilmek son derece önemli. Platin Bilişim olarak lisans hizmetleri sağladığımız IBM X-Force Exchange de bu anlamda sektörde önemli bir fark yaratıyor. Platform aracılığı ile riskli bölge tanımlamaları yapabiliyor ve şirketlerde kritik kaynak kullanımı konusunda çok önemli bir destek sağlayabiliyoruz. Bu çözümün özellikle kurumsal şirketlerde güvenlik zekası konusunda büyük bir fark yaratacağı görüşündeyiz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun