Güvenlik 16 HAZİRAN 2009 / 11:45

HP’den yeni mobil ince istemci

Masaüstü ince istemcilerindeki yenilikleri kapsamında HP, ilk ENERGY STAR® sertifikalı masaüstü ince istemcilerini ve sanallaştırmadan elde edilen faydaları artıran yeni mobil ince istemci ürününü duyuruyor.

Masaüstü ince istemcilerindeki yenilikleri kapsamında HP, ilk ENERGY STAR® sertifikalı masaüstü ince istemcilerini ve sanallaştırmadan elde edilen faydaları artıran yeni mobil ince istemci ürününü duyuruyor.


HP yeni mobil ince istemcisiyle birlikte ince istemci portföyü kapsamında donanım ve yazılım yeniliklerini de duyurdu. Şirket ayrıca HP masaüstü ince istemcilerinin endüstride bir ilki gerçekleştirip yeni ENERGY STAR® 5.0 sürümü spesifikasyonlarını karşıladığını da açıkladı. HP ince istemci modelleri arasında HP t5145, HP t5540, HP t5545, HP t5630 ve HP t5630w modelleri yer alıyor ve müşteriler çok çeşitli performans seçeneğiyle birlikte Windows® CE, Windows Embedded Standard ve Linux işletim sistemi tercih hakkı da sunuyor.Yeni tasarlanan ve 1,95 kg'den başlayan HP 4410t Mobil İnce İstemci sunucu tabanlı bilgi işleme erişim güvenliğini artırıyor ve hafif, güvenilir bir dizüstü bilgisayar taşınabilirliği sunarken BT iş yüklerini azaltıyor.

"İşletmelere HP'nin endüstri lideri ince istemci ve dizüstü bilgisayar teknolojilerini birleştiren yüksek güvenlik ve yönetilebilirlik özelliklerine sahip, uygulaması kolay bir sanallaştırma çözümü sunuyoruz," diyen HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Müdürü Ertuğ Ayık, "Yeni HP 4410t Mobil İnce İstemci HP'nin mühendislik ve tasarım uzmanlığından yararlanarak müşterilerin ofiste ya da sahada yaşayabilecekleri gerçek dizüstü performansı sunuyor," diye konuştu.Veriler lokal olarak tutulmadığı için HP 4410t Mobil İnce İstemci çalındığında ya da kaybolduğunda hassas bilgilerin yanlış ellere geçme tehlikesini ortadan kaldırıyor. Bu güvenlik düzeyi ise dağıtım, eğitim, finans, kamu, sağlık, sigorta ve üretim gibi son derece sıkı düzenlemelere sahip çeşitli endüstriler için çok büyük önem taşıyor. Ek olarak Microsoft'un en son yerleşik işletim sistemi olan Windows Embedded Standard, Remote Desktop Protocol 6.1 ile birlikte cihazların Windows Server 2008'daki en son güvenlik ve kurumsal yönetim teknolojilerinden yararlanmalarına olanak tanıyor.


HP 4410t Mobil İnce İstemcide, HP'nin tek üretici olarak sunduğu Dosya Tabanlı Yazma Fitresi (File Based Write Filter - FBWF) ya da Gelişmiş Yazma Filtresi (Enhanced Write Filter - EWF) seçenekleri yüklü olarak bulunuyor. Bu özellikler BT yöneticilerine gelişmiş güvenlik ve daha fazla verimlilik için daha çok seçenek sunuyor. FBWF EWF ile aynı veri koruma yararları sunarak esneklik sağlıyor, sistem yöneticilerinin belirli dosya, klasör ve yapılandırma ayarlarını kaydetmelerine olanak tanıyor. Ek olarak HP 4410t Mobil İnce İstemci kurumsal sınıfta bir güvenlik sunan Wi-Fi sertifikalı WLAN1 içeriyor. HP masaüstü HP t5545 Linux tabanlı ve t5540 Windows CE tabanlı ince istemcilerinde yeni özellikler ve yazılım yeniliklerini de duyurdu. Yenilikler arasında VMware View ve Citrix XenDesktop ortamlarıyla daha kolay entegrasyon, basitleştirilmiş kurulum ve zengin çokluortam deneyimi yer alıyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun