Güvenlik 19 OCAK 2010 / 06:12

Hastaların dengesini sağlamak çocuk oyuncağı

99 dolarlık Wii Balance Board, 18 bin dolarlık medikal cihazın yaptığı işi yapabiliyor.

99 dolarlık Wii Balance Board, 18 bin dolarlık medikal cihazın yaptığı işi yapabiliyor.


Wii Balanca Board adlı hareket kontrol cihazının, felç hastaları için geliştirilen onbinlerce dolarlık denge panelleri kadar hassas ve çok daha hesaplı olduğu ortaya çıktı.

Melbourne Üniversitesi doktorları, denge tahtasını normalde Yoga çalışmaları benzetimi için kullanıyorlardı. Ancak cihazın deneme testlerinin ardından, doktorların hastanın dengesini değerlendireceği laboratuar sınıfı denge platformlarının yerini alabileceği görüldü.

İşin daha da ilginci, araştırma ekibi Wii Balance Board'un 18 bin dolarlık laboratuar denge platformuyla klinik açıdan aynı işi gördüğünü ve daha hesaplı olduğunu söylüyor. Bu gelişme, pahalı teçhizatı tedarik edemeyen küçük fizyoterapi klinikleri için iyi bir haber olabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun