Güvenlik 30 HAZİRAN 2016 / 14:13

Halka açık kablosuz ağlarda güvenlik tehlikesi

Siber güvenlik şirketi Comodo, halka açık şifresiz wi-fi erişim noktalarında meydana gelebilecek siber güvenlik tehlikelerine karşı kullanıcıları uyardı.

Comodo EMEA Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan yardımcısı Erdem Eriş, siber suçluların futbol, basketbol gibi çok geniş kitleleri ilgilendiren turnuvalarda hizmete açılan halka açık kablosuz ağ bağlantılarının önemli güvenlik sorunlarına neden olabileceğine dikkat çekti. Erdem Eriş şunları söyledi: “Bu gibi turnuvalar sırasında siber korsanlar tarafından herkesin kullanabileceği şifresiz ve dolandırıcılığa yönelik wi-fi erişim noktaları açılıyor. Hackerlar, maç heyecanından prim yapma çabasıyla insanları akıllı telefonları başta olmak üzere tüm mobil cihazlarıyla bu dolandırıcı erişim noktalarına bağlanmaya ikna edip verilerini ele geçirmeye çalışıyorlar”.

Siber suçlular spor müsabakaları gibi büyük etkinlikleri kendi zararlı yazılımlarını yaymak için kullanıyorlar. Bu gibi etkinliklerde bolca sosyal medya paylaşımı yapmak için internet ihtiyacı duyan kullanıcıları yanıltmak amacıyla sahte wi-fi istasyonları kuruyorlar. Bu bağlantıları kullananların yaptıkları tüm işlemleri görüp tüm bilgilerini çalıyorlar. 
 
ETİKETLER : Comodo Erdem Eriş
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun