Güvenlik 07 AĞUSTOS 2015 / 10:20

Hackathon yazılım geliştirme turnuvası başlıyor

MasterCard, dünyanın en iyi yazılım geliştiricilerine açık çağrı yapıyor. Kendine güvenen genç yazılımcılar, MasterCard’ın dünya çapında düzenlediği global yarışmanın bir parçası oluyor. Türkiye’deki kıvrak yazılım dehasını ortaya çıkarmak üzere turnuva için seçilen 10 şehir arasında İstanbul da yer alıyor.MasterCard, kendine güvenen tüm genç yazılım geliştiricilere maraton çağrısı yaptı. Bu sefer maraton bilgisayar başında koşulacak. Global “Masters of Code” turnuvasının bir parçası olmak isteyen yazılım geliştiriciler 3-4 Ekim’de İstanbul’da buluşacak. AngelHack tarafından düzenlenen yarışmada MasterCard’ın API’lerini kullanarak iki gün içinde en yaratıcı uygulamayı tasarlayan yazılım geliştiriciler hacker’lığın başkenti olan Silikon Vadisi’ne seyahat ve 100 bin dolar kazanma şansını yakalayacak. Maratonun teması mağaza içi ve çevrim içi seyahat satın alımları olarak belirlendi. Katılımcılar, oyunlaştırılmış uygulama kombinasyonlarıyla en eğlenceli çözümü üretmek için yarışacak.

Yarışmada yazılım geliştiriciler MasterCard’ın API’larını kullanarak belirli bir süre içinde projeler geliştirecek. Ardından projeler için mentorluk ve yatırım desteği arayacak. Dünya çapındaki bu yarışmanın düzenlendiği her şehirde farklı bir konunun işlendiği etkinliğin İstanbul ayağının teması ise mağaza içi ve çevrimiçi seyahat satın alımları olarak belirlendi. Tabii işin bir de püf noktası var. Bu satın almalar oyunlaştırılmış bir uygulamada kombin edilerek en eğlenceli çözümü üretmek maratonun ana odağı olacak.

Eğlenerek yarışma deneyimini edinecek İstanbul elemelerinin şampiyonlarını ise büyük sürpriz bekliyor. Kazananlar, hacker kavramının doğuş yeri olan ve yazılım dünyasının başkenti sayılan Silikon Vadisi’nde yapılacak büyük finalde kozlarını paylaşacak. Final maratonunu kazanan ekip ise dünyanın ilk “Masters of Code” şampiyonu olarak anılacak ve 100 bin dolar para ödülüne sahip olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun